piątek, 22 czerwca 2018 12:03

Migawki z miasta - A ty przechodniu sobie radź...

 
Migawki z miasta - A ty przechodniu sobie radź... zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z gnieźnian, który dość często korzysta z chodnika na ul. 3 Maja. To, czy to jest chodnik, czy parking, trudno jednak stwierdzić.

- Jestem mieszkańcem Gniezna, często idę, a dosłownie próbuje przejść chodnikiem na ul. 3 Maja i.... taki zastaję widok i takie utrudnienia mijam (...). Patrole jeżdżą tam, myślę, kilkanaście razy dziennie, a problem jest notoryczny - napisał do nas pan Szymon, którego wyraźnie irytuje widok, jaki można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Widząc je, rodzi się pytanie - już nie jakim kierowcą, ale jakim człowiekiem trzeba być, by za nic mieć zachowanie wystarczającego przejścia chociażby dla wózka dziecięcego, nie wspominając o inwalidzkim (wszak w pobliżu znajduje się szpital).

To już nie pierwszy sygnał dotyczący problemu z komunikacją na ul. 3 Maja, jaki otrzymaliśmy, ale tym razem wysłany został do nas wyraźny obraz tego, do jakich sytuacji tam dochodzi. Ulica ta podlega zarządcy powiatowemu i jedyne co w ostatnich latach zostało na niej wykonane, to kilkudziesięciometrowy fragment chodnika na wysokości przystanku. W całości jednak ulica przypomina w swoim kształcie tą, jaką była 20 czy 30 lat temu (jedynie samochodów przybyło jeszcze więcej). Czy oznakowaniem lub mandatami można w ogóle coś uzyskać?

 

18 komentarzy

 • Link do komentarza Damian środa, 27 czerwca 2018 15:08 napisane przez Damian

  Jadwiga-k. Niech nauczy się pisać dobrze po polsku, bo z tego jej postu nic nie wynika. Masło maślane. I nie "karają" tylko "karzą" proszę jaśnie pani.

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 27 czerwca 2018 13:25 napisane przez Jam_Jest

  @:szofer:
  ************
  Stare porzekadło wyraźnie mówi - kruk krukowi oka nie wydziobie - albo, ręka rękę myje , i tak jest . Oni są jak te "święte krowy" nie do ruszenia, natomiast.......... gdy chodzi o zwykłego obywatela który to przechodzi nie na przejściu dla pieszych, to tu już jest wykroczenie, za które każe się z całą surowością.

  Tak to już jest, że przykład powinien iść z góry, ale jest zupełnie na odwrót.

  Puki co...... bądźmy uważnymi obserwatorami zachowań użytkowników dróg tak za miastem, jak i w samym mieście , liczenie na policję,czy też Miejską Straż - niczego w tej sytuacji nie zmieni.

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 27 czerwca 2018 13:14 napisane przez Jam_Jest

  @:Jadwiga k:
  ***************
  Jak sama pani stwierdziła, że nieraz mogłaby pani dostać w gębę. Fakt, też miałem okazję doświadczyć takich sytuacji z chwilą zwrócenia uwagi, chociażby kierowcą siedzącym w samochodzie z niewyłączonym silnikiem. Prawdą jest, że my Polacy, mamy wszelkie przepisy dotyczące respektowania kodeksu drogowego w t/z przysłowiowym głębokim poważaniu. Rzeczywiście, policja nie jest w stanie, być w każdej chwili tam, gdzie doszło, czy też dochodzi do nagminnego łamania KD. Jednakoż, gdy widzę gnieźnieńską straż ignorującą również zaistniałe sytuacje, to czegóż możemy oczekiwać, od zwykłych "chamów" na ulicach miasta.?

 • Link do komentarza szofer niedziela, 24 czerwca 2018 20:05 napisane przez szofer

  @jam-jest. Proszę pana, święta racja co pan pisze. A ja dodam, jakim prawem ten pojazd i inne, które będę publicznie wymieniał nie kupują kart postojowych? To nue są żadne pojazdy uprzywilejowane, a panowie z SOP u ich nie kontrolują.

 • Link do komentarza Jadwiga k. niedziela, 24 czerwca 2018 12:21 napisane przez Jadwiga k.

  Obserwuje czasem media,fb i inne społecznościówki i dostrzegam jedno. Teraz nad tym postem wielu mądrali wylewa pomyje na policję i straż miejską,że nie ma ich tam,nie ma tu. A niedawno jeden mądrala czepiał się na fejsie,że stoją na zakazie na światłach przy 3 wieżowcach i karają biednych co parkują na zakazie,następny mądrala na Michała chyba,że stoją na błyskach stoi na ścieżce rowerowerowej jak usuwali samochód zastawiający bramę,dalej,że policja ściga pieszych co łażą jak święte krowy,bo tak jest,że łapie za prędkość. LUDZIE czego wy w końcu chcecie?? To mają karać czy nie karać? Takich miejsc jak to na 3maja jest pewnie jeszcze kilka,bo z wieloma tylko mandatami zrobili porządek. Niech każdy spojrzy w lustro i odpowie sobie na to pytanie czy jestem fear wobec przepisów prawa na drogach,nie zaszkodzi przecież grzecznie zwrócić uwagę komuś co staje na zakazie jeśli to widzimy że nie wolno. Ale co wielu słyszy"mam to gdzieś,mam to w de,wali mnie to,stać mnie na to". Nie raz tak słyszałam i nie raz dostałabym w gębę. Ot Polska właśnie.

 • Link do komentarza jac sobota, 23 czerwca 2018 16:08 napisane przez jac

  A ja dziś byłem na cmentarzu i zastanawiam się po co postawiono znak postoju przy ulicy Świętokrzyskiej, skoro nikt absolutnie go nie przestrzega i nikt nie egzekwuje też tego... szkoda pieniędzy na znaki...

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 23 czerwca 2018 13:32 napisane przez Gnieźnianin

  Na ul. Sobieskiego pod pup Gniezno cały czas wjazd zastawiony samochodami na zakazie. Patrole policji i straży miejskiej przyjeżdżają obok i nic. Zero zainteresowania. Piesi i dzieciaki idące do szkoły muszą uważać na beztroskich kierowców.

 • Link do komentarza Czytelnik sobota, 23 czerwca 2018 12:43 napisane przez Czytelnik

  W mieście rządzi stary układ PO-SLD, a prezydent podtrzymuje stary układ. Czas na radykalne zmiany w Gnieźnie.

 • Link do komentarza avalon sobota, 23 czerwca 2018 08:45 napisane przez avalon

  Gniezno to mała miejscowość. Jak miejscowa milicja ma wystawiać mandaty swoim kolegom z klasy, sąsiadom czy rodzinie? W Gnieźnie wszyscy się znają, wszyscy udają że nic nie widzą. W takich miejscach milicjanci powinni być z sąsiednich powiatów.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 23 czerwca 2018 07:56 napisane przez mieszkaniec

  To nie wszystko, zobaczcie sobie wąskie uliczki na osiedlach domów jednorodzinnych , zastawione tak samochodami że śmieciarki nie mogą przejechać , auta nie są parkowane na posesjach tylko przed domami na ulicy.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 23 czerwca 2018 07:52 napisane przez mieszkaniec

  Od czego jest straż miejska, po co tam zatrudniono emerytów policyjnych, może jak są różni zarządcy dróg to każdy z zarządców ma mieć swoją straż do interwencji na ulicach ? To samo przy targowisku, miały nie stać dostawcze a stoją i blokują miejsca , mało tego bo ciągle obstawiają sobie miejsca kartonami i skrzynkami.

 • Link do komentarza zbulwersowany piątek, 22 czerwca 2018 23:28 napisane przez zbulwersowany

  Żeby coś takiego ujawnić to jeszcze policjant musi chcieć wyjść z radiowozu a nie w nim tylko przebywać. SP 7 w godz: 18-24 alkohol, narkotyki, wrzaski. Skwer między blokami paczkowskiego Roosevelta barciszewskiego darcie papy młodzieży i do 2 w nocy alkohol leje się strumieniami. Jako mieszkaniec jeszcze nie widziałem aby patrol skontrolował te miejsca od kilku miesięcy. Panowie policjanci to że z ulicy nic nie widać nie znaczy że wszystko gra na mieście.

 • Link do komentarza TW_beata piątek, 22 czerwca 2018 19:49 napisane przez TW_beata

  Te zdjęcia pokazuję, przede wszystkim, fatalny stan chodników w centrum miasta.

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 22 czerwca 2018 15:41 napisane przez Jam_Jest

  Dzisiaj, byłem mimowolnym świadkiem, jak to prawo drogowe jest łamane i nieprzestrzegane nawet przez t/z resort mundurowy. Mianowicie, ul Mieszka I, a dokładniej punkt totalizatora sportowego, podjeżdża samochód z dwoma panami mundurowymi w okolicę ww. punktu i postanawiają zaparkować
  częścią auta na chodniku i jezdni, po czym wysiadają i udają się do ww.punktu totalizatora sportowego. Okres, jaki spędzili w tym punkcie, dwaj mundurowi, był około 40 min.
  Dlaczego podaję przybliżony czas pobytu, jaki spędzili dwaj mundurowi w tym punkcie, dlatego, że postanowiłem się temu przyjrzeć, a jednocześnie obserwować jak to samochód z napisem firmy ochroniarskiej został postawiony raz, nie prawidłowo, gdyż jest tam postawiony znak zakaz zatrzymywania się, a ponadto, włączyli światła awaryjne, co również stanowi wykroczenie, za bezpodstawne użycie tych świateł.
  Tak więc różnie jest z tym przestrzeganiem prawa o parkowaniu, tak zwykłych kierowców, jak i tych, po których powinniśmy spodziewać się większego respektowania prawa, co do ww. tematu. Niestety, ale nasza policja ma w tym również swój udział — czyli absolutną olewkę na takie sytuacje.

 • Link do komentarza micio piątek, 22 czerwca 2018 14:38 napisane przez micio

  Okres grzewczy się skończył więc Straż Miejska powinna mieć więcej czasu bo już nie musi biegać z wiaderkami na popiół... no chyba że wakacje mają. A może aby interesanci nie truli tyłka, nie psioczyli na SM (a bo jeszcze rozwiążą) to się im nic nie wystawia, tylko czasami złapie jakaś "sierotę" przechodzącą w niedozwolonym miejscu... A przepraszam, łapanie "sierot" przechodzących w niedozwolonym miejscu to specjalność naszej policji- jakoś wykazać się trzeba...

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 22 czerwca 2018 13:07 napisane przez misiakisia

  Niezależnie czy zarządcą jest Powiat czy Miasto takie rzeczy to norma.Tak samo jak Miasto tak Powiat sobie olewa takie sytuacje, a Policja i SM powinna iść na dodatkowe badania okulistyczne co z przykrością stwierdziłam.

 • Link do komentarza kierowca 1 piątek, 22 czerwca 2018 12:44 napisane przez kierowca 1

  No to Straż Miejska proszę metrówki wziąć do reki i zmierzyć czy ci kierowcy pozostawili pieszym 1,5 metra wolnego chodnika? Jeżeli nie to zaprosić ich na rozmowę do siedziby przy ulicy Chrobrego . Zapewne niechętnie ale przyjdą skruszeni, by z Wami coś ZAŁATWIĆ. ale mam nadzieję , że nie załatwia nic, tylko zostaną uczciwie rozliczeni ze swojego braku wyobraźni.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 22 czerwca 2018 12:26 napisane przez mieszkaniec

  To jest nie tylko tam. Takie zastawianie chodnikow,ale też ustawianie aut prawie na skrzyzowaniach jest notoryczne. A policji i straży miejskiej jakby nie bylo. Śmieszne są ogłoszenia w prasie o ukaranych rowerzystach z niewysokim promilem alkoholu, ktorzy sa niewielkim zagrożeniem, a nie widac, by karani byli piraci, pijani kietowcy samochodowi i tacy z tych zdjęć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane