poniedziałek, 18 czerwca 2018 15:43

Wieczór z interwencjami przy bójkach. Aresztowano obcokrajowca

 
Wieczór z interwencjami przy bójkach. Aresztowano obcokrajowca zdjęcie nadesłane

W nocy z piątku na sobotę w centrum Gniezna doszło do dwóch bójek, w których brali udział obcokrajowcy. W jednym przypadku zakończyło się to aresztowaniem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około 23:00 na ul. Tumskiej, gdzie miała miejsce szarpanina, a w pewnym momencie w ruch poszły także krzesełka z ogródka pobliskiego baru piwnego. Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa patrole policji, po czym na miejscu okazało się iż dwóch uczestników bójki odniosło obrażenia. Po opatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego, poszkodowani - obywatele Ukrainy - zdecydowali się jednak sprawy nie zgłaszać.

Do drugiego ze zdarzeń doszło godzinę później, przy udziale innych osób, ale także w centrum miasta. Kilkanaście minut po północy oficer dyżurny z gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na skrzyżowaniu ulic Chrobrego z Mickiewicza w Gnieźnie doszło do awantury pomiędzy dwoma obywatelami Białorusi.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego. Pokrzywdzony 25-latek doznał poważnych obrażeń ciała i został karetką pogotowia przetransportowany do szpitala. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego sprawcę - mężczyzna był nietrzeźwy, a przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili sprawcy zarzuty naruszenia czynności narządu ciała i narażenia 25-letnego Białorusina na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Polak poniedziałek, 18 czerwca 2018 17:55 napisane przez Polak

    Mysla, że są i siebie i maga burzy robić.? To się pomylili, takich to wyrzucić za granicę i nie wpuszczać.

  • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki poniedziałek, 18 czerwca 2018 16:26 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

    Bez stereotypizacji, ale nie chcemy wschodnich standardów w Gnieźnie. Więzienie w Polsce, za nasze podatki? Wyrok i deportacja na Białoruś z dożywotnim zakazem wjazdu na terytorium RP!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane