sobota, 26 maja 2018 23:18

Czołowe zderzenie na ul. Dalkoskiej

 

W sobotni, późny wieczór, na tytułowej ulicy doszło do silnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

Do zdarzenia doszło 26 maja kilka minut po godzinie 22:00, na łuku ul. Dalkoskiej przy nasypie kolejowym. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Daewoo z pojazdem marki Mazda, w wyniku którego pierwsze z aut wypadło z jezdni i zatrzymało się w krzakach porastających nasyp. W środku została zakleszczona jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zastępy JRG Gniezno, które po kilku chwilach uwolniły poszkodowanego z Daewoo. Dwa zespoły ratownictwa medycznego przebadały uczestników zdarzenia, a następnie przewiozły ich do szpitala.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Dalkoskiej był zablokowany.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Maxika2018 poniedziałek, 28 maja 2018 05:51 napisane przez Maxika2018

  Dlatego właśnie jadąc rowerem ul.Dalkowską jadę chodnikiem!!!!! Auta pędzą jak na autostradzie nie zwarzając na nic!!!!

 • Link do komentarza proszeLiczyc niedziela, 27 maja 2018 18:30 napisane przez proszeLiczyc

  Dla kolegi "Avalon".
  Przy zderzeniu czołowym powstaje energia równa sumie prędkości 2 samochodów. Czyli jeśli jeden samochód uderza w drugi a oba mają predkość 64 km/h to tak, jakby każdy z nich uderzył w nieruchomą przeszkodzę przy prędkości 128 km/h. Dodatkowo liczy się kąt uderzenia samochodu o samochód więc takie wyliczenia mają mały sens.

 • Link do komentarza avalon niedziela, 27 maja 2018 10:06 napisane przez avalon

  Testy NCAP sa robione przy 64 km/h - praktycznie w żadnym testowanym aucie nie ma takich uszkodzeń. Przynajmniej jeden z nich jechał znacznie szybciej niż dopuszczalne 50 km/h...

 • Link do komentarza Loczek niedziela, 27 maja 2018 09:50 napisane przez Loczek

  Szkoda że nie napisali z jaką prędkością te auta jechały, bo patrząc na zdjęcia nie była ona mała

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane