poniedziałek, 21 maja 2018 15:13

Zmarła ofiara wypadku w Żelazkowie

 
Wypadek z 17 maja br. Wypadek z 17 maja br. archiwum redakcji

W gnieźnieńskim szpitalu zmarła poszkodowana, która w miniony czwartek odniosła poważne obrażenia w trakcie wypadku w podgnieźnieńskim Żelazkowie.

Przypomnijmy iż w czwartek 17 maja, około godziny 6:30, na łuku drogi wojewódzkiej nr 260, tuż za Lasem Jelonek, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW oraz Ford Focus. W wyniku tego, pierwszy z pojazdów zakończył jazdę w rowie, natomiast drugi zatrzymał się na jezdni z zakleszczoną w środku kierującą kobietą (zobacz więcej).

Zadysponowane na miejsce zdarzenia zastępy JRG Gniezno oraz OSP Niechanowo przez ponad 40 minut usiłowały wyciągnąć poszkodowaną z Forda, która odniosła rozliczne obrażenia. Po jej wydobyciu, została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitala w Gnieźnie. Wraz z nią do szpitala trafiły także dwie osoby z BMW, które odniosły mniejsze obrażenia.

Jak potwierdzono nam dzisiaj, 25-letnia mieszkanka Gminy Niechanowo zmarła w poniedziałek przed południem w szpitalu. W związku z tym zdarzeniem zmieniona została klasyfikacja czynu z wypadku drogowego na wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie zbada dokładne okoliczności tego zdarzenia.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Jarek czwartek, 24 maja 2018 15:30 napisane przez Jarek

  Do @ kiełrowca bijemy
  Popatrz na zdjęcia z wypadku, tam stoi woda - wzdłuż linii środkowej, i jest delikatna koleina na drugim pasie. Trochę słabsze zawieszenie, albo nie najlepsze gumy i traci się kontrolę. Przy większej szybkości wystarczy drobny ruch kierownicą i nawet zakręt jest niepotrzebny.
  (Co ludzie wyrabiają na drodze to przykłady tego są na np. youtube - kanał Polskie drogi - włosy dęba stają).
  Tak czy inaczej najczęściej zabija jednak nadmierna prędkość. Rzadko jest to kumulacja innych zdarzeń ( stan techniczny samochodu, stan opon itp).

 • Link do komentarza kiełrowca bijemy czwartek, 24 maja 2018 08:55 napisane przez kiełrowca bijemy

  Jarek - nie jest jak każdy inny. Wydaje się bardzo prostym zakrętem i nie potrafię sobie wyobrazić czemu tam do tylu wypadków dochodzi. Przekraczając nawet prędkość dozowoloną o te 20-30 km/h na tym zakręcie auta nie wyrzuca bo jest tak delikatny. Chyba że coś nie tak jest z mieszanką nawierzchni, która przy wilgoci powoduje wytrącanie się śliskiego filmu.

 • Link do komentarza Jarek środa, 23 maja 2018 15:45 napisane przez Jarek

  Zakręt jak każdy inny. Winna jak zwykle "jazda polska" - który to już raz...
  Naprawdę zwykłe +20 km/h sprawia że dojeżdżamy tylko kilka chwil szybciej, albo nie dojeżdżamy nigdy....
  Kolejna przestroga. - Ale mnie to przecież nie dotyczy, mam świetne auto, świetnie prowadzę. Czy na pewno?????
  Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej.

 • Link do komentarza szofer środa, 23 maja 2018 10:51 napisane przez szofer

  Wysepka nic nie da. Trzeba zachowywać ostrożność i być odpowiedzialnym. I nie odnosi się to do zmarlej, ale do sprawcy, gdy będzie ustalony.

 • Link do komentarza bobhaus środa, 23 maja 2018 08:14 napisane przez bobhaus

  A wystarczyło by tylko by na tym niepozornym niewielkim łuku drogi , pasy ruchu rozdzielić wysepką by to miejsce było bezpieczniejsze..By nie było ofiar wypadków. Przecież tam ciągle dochodzi do wypadków .Powodowanych przez nierozważnych kierowców.. Którzy podczas szybkiej jazdy zmienają pas ruchu by ściąć tenże łuk drogi doprowadzając do zderzeń czołowych...

 • Link do komentarza aga wtorek, 22 maja 2018 16:42 napisane przez aga

  Nasza kochana Natalka :-( dlaczego akurat Ty tak nie miało być

 • Link do komentarza larry wtorek, 22 maja 2018 07:37 napisane przez larry

  Świec Panie nad jej duszą(*)

 • Link do komentarza Xyz poniedziałek, 21 maja 2018 22:33 napisane przez Xyz

  Takie mlode szczesliwe malzenstwo... dziecko ma troche ponad rok, nawet nie bedzie pamietac mamy. Ogromna tragedia :(

 • Link do komentarza Kibic poniedziałek, 21 maja 2018 21:06 napisane przez Kibic

  Taka młoda kobieta :( Oby najbliżsi mieli siłę by to udźwignąć. Serdeczne wyrazy współczucia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane