czwartek, 28 czerwca 2018 15:10

Bezpłatne badania dla cukrzyków

  mn
Bezpłatne badania dla cukrzyków źródło: Przychodnia Vitamed

Starostwo Powiatowe zachęca do dokonywania bezpłatnych badań w ramach profilaktyki zespołu stopy cukrzycowej. 

Powiat Gnieźnieński kontynuuje bezpłatny program profilaktyki zespołu stopy cukrzycowej, realizowany przez Pielęgniarski Ośrodek Medycyny Środowiskowo-Rodzinnej NURSE-MED s.j. mieszczący się w Gnieźnie przy ul. P. Cymsa 16. 

Celem programu skierowanego do mieszkańców powiatu, chorych na cukrzycę, jest przede wszystkim edukacja i przeciwdziałanie groźnym następstwom choroby, w tym przede wszystkim zrozumienie zagadnień z nią związanych i koniecznością stosowania się do zaleceń lekarza. Dodatkowo, w ramach realizacji przedsięwzięcia, wśród uczestników programu prowadzone są specjalistyczne badania czucia: dotyku, temperatury, napięcia i wibracji, które pozwalają na określenie grupy ryzyka, w jakiej znajduje się pacjent. Choremu zostaje ponadto udzielona informacja o zagrożeniach związanych z brakiem czucia oraz zalecane jest odpowiednie do stanu zdrowia postępowanie.

Program finansowany z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego. Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 osobiście w Przychodni przy ul. Pawła Cymsa 16 lub pod numerem telefonu 603 913 010.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane