piątek, 27 kwietnia 2018 11:56

Budowa bloków przy ul. Cymsa trwa. Rusza przyjmowanie wniosków

 
Budowa bloków przy ul. Cymsa trwa. Rusza przyjmowanie wniosków fot. Rafał Wichniewicz

Dobra aura sprzyja pracom budowlanym na inwestycji miejskiej, realizowanej przy ul. Cymsa. Do zakończenia prac jeszcze sporo zostało do wykonania, ale już można składać wnioski o wynajem mieszkania.

Inwestycja, która jest realizowana na tytułowej ulicy, to dwa bloki mieszkalne - pierwszy z lokalami z zasobu komunalno-socjalnego oraz drugi z przeznaczeniem dla seniorów. Pierwszy z budynków będzie mieć 4 kondygnacje wraz z garażem podziemnym na 26 samochodów, a na poziomach mieszkalnych znajdą się 24 lokale komunalne i 20 lokali socjalnych oraz 2 chronione. Wszystkie będą miały powierzchnię od 27-47 metrów kwadratowych. W przypadku budynku senioralnego, będzie on liczył 3 kondygnacje, posiadać garaż na 22 samochody i w części lokalowej pomieści 18 mieszkań komunalnych oraz 8 socjalnych. Wszystkie one będą dla jednej lub dwóch osób, które ukończyły 60. rok życia.

Aktualnie ruszył nabór wniosków, który potrwa do 15 czerwca br. W biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego będzie można składać odpowiednie dokumenty o wynajem mieszkań przy ul. Cymsa. Ich rozpatrzenie nastąpi do 30 września 2018 roku przez specjalnie do tego powołany zespół ds. zasiedlenia, który będzie brał pod uwagę:

 • aktualne potrzeby mieszkaniowe danego gospodarstwa domowego
 • lokalizację
 • stan techniczny dotychczas zajmowanego lokalu komunalnego a także możliwość jego adaptacji i ewentualnego podziału na dwa mniejsze lokale

Kto będzie mógł zamieszkać w blokach przy ul. Cymsa? Będą to dotychczasowi najemcy lokalu wchodzącego w skład zasobu mieszkaniowego Miasta Gniezna, które nie posiadają aktualnie zaległości w opłatach za używanie lokalu oraz względem miejskich instytucji. Ponadto będą musiały spełniać kryteria dochodowe. W przypadku bloku senioralnego, wnioski składać mogą osoby, które urodziły się przed 1958 rokiem.

Co więcej - mieszkania w budynkach przy ul. Cymsa nie będą przeznaczone do sprzedaży. W przypadku lokali dla seniorów, nie będą mogły w nich zamieszkać osoby trzecie (oprócz najemców). Przyszli najemcy lokali komunalnych przed podpisaniem umowy będą musieli wpłacić kaucję zabezpieczającą w wysokości sześciokrotnego miesięcznego czynszu.

Wnioski o wynajem mieszkania dostępne są w Urzędzie Miejskim - Referat ds. Polityki Mieszkaniowej oraz na stronie Magistratu. Podpisywanie umów ma nastąpić jeszcze jesienią tego roku, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się w I kwartale 2019 roku.

2 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 28 kwietnia 2018 06:28 napisane przez EagleEye

  Coź widać iź nie na darmo wprowadzono zasady dla mnie chore wrecz dla mnie dyskryminujace. Wszak trzeba jeszcze zasiedlić te bloki "swoimi" ktorzy dostana nowe a stare zapyziałe i zdewastowane zostawia. Na szczeście to juz koniec tej ekipy w tym roku.
  P.S
  Na spotkaniu z seniorami w MOK-u szef Magistratu informował ze mozna juz skladac wnioski czytaj glosujcie na mnie to ja wadopisa.. Reszte prosze samemu sobie dopisać

 • Link do komentarza Jan piątek, 27 kwietnia 2018 15:19 napisane przez Jan

  Ciekawe czy taka dyskryminacja potencjalnych najemców jest zgodna z prawem. Żeby móc zamieszkać w tym budynku, trzeba obecnie mieszkać w komunalnym mieszkaniu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane