czwartek, 26 kwietnia 2018 08:50

Utrudnienia w ruchu w odpustowy weekend

 
Utrudnienia w ruchu w odpustowy weekend archiwum redakcji

W związku z obchodami św. Wojciecha, kilka ulic w centrum zostanie zamkniętych na dwa dni. Objazdy będą także dla autobusów MPK.

Tradycyjne uroczystości święta patrona Gniezna połączone z procesją, rozpoczną się dopiero w sobotę wieczorem, jednak już od rana kilka dróg będzie nieprzejezdnych dla kierujących samochodami. Przypominamy, że w tym roku jarmark, wzorem lat ubiegłych, pojawi się na ul. Chrobrego, Mickiewicza i Łubieńskiego. W związku z tym ustawione zostały już zakazy parkowania na kilku odcinkach dróg, informujące o dacie i godzinach jego obowiązywania. 

Od piątkowego wieczoru (godz. 20:00) do niedzieli wieczorem (godz. 20:00) z parkowania wyłączone zostaną następujące ulice:

 • ul. Łubieńskiego - odcinek od ul. Mieszka I do ul. Chrobrego
 • ul. Mickiewicza - od ul. Mieszka I do ul. Chrobrego
 • ul. Chrobrego - od ul. Łubieńskiego do ul. Mickiewicza

W związku z powyższym zalecamy korzystać z objazdów, a już teraz ustawiono znaki informujące o zakazie zatrzymywania się w wyznaczonych godzinach. Osoby chcące przyjechać na jarmark, zachęcamy do korzystania z MPK lub pozostawiania samochodów na parkingu zlokalizowanym na terenie dawnej jednostki wojskowej (wjazd od ul. Chrobrego) oraz w rejonie targowiska.

Kursy autobusów MPK w sobotę i niedzielę kierować się będą z pominięciem przystanków na ul. Chrobrego, jadąc przez ul. Mieszka I. 

Jednocześnie, w związku z przejściem procesji św. Wojciecha, w sobotę 28 kwietnia od godziny ok. 20:00 do godziny ok. 21:00, a także w niedzielę od godziny 9:00 do 9:45 wystąpią czasowe zamknięcia ruchu na ul. Wyszyńskiego, Dąbrówki, Łubieńskiego, Chrobrego i Rynku. Utrudnienia dotyczą też dróg krzyżujących się z trasą procesji. Na ten czas wprowadzone zostały także zakazy zatrzymywania się na ul. Łubieńskiego w wyznaczonych godzinach. Zalecamy zapoznanie się z aktualnym oznakowaniem.

Jednocześnie informujemy, że służby porządkowe będą sprawdzać, czy tymczasowe zarządzenia są przestrzegane przez mieszkańców i kierowców.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Piotr Fischer piątek, 27 kwietnia 2018 23:07 napisane przez Piotr Fischer

  Do EagleEye - Proponuję, abyś pojawił się przed UM w listopadzie 2018r. idąc do Swojego lokalu wyborczego, to znając twojego Pecha natkniesz się na jakiegoś ankietera, a trolle z UM ( humanista, abc, Hans ) napiszą, że zgodnie z wypadkową propozycji społeczeństwa wybory są niepotrzebne bo przez aklamację tegoż społeczeństwa wygrywa Budasz. A teraz na poważnie - jaka władza takie jarmarki, z watą cukrową, aby zasłodzić wszystkie sukcesy tej władzy i pistoletami na kapiszony, aby społeczeństwo miało do tej władzy czym strzelać ( kapiszony są niegroźne - władza tylko odejdzie ze stanowisk, fizycznie nic się Jej nie stanie ) Co do Patrona Gniezna - trzeba powiedzieć, że Wojciech był nie tylko biskupem, wyrzucanym ze swojej praskiej diecezji, ale także ważnym uczestnikiem gry politycznej w ówczesnych Czechach miedzy Przemyślidami a Sławnikowicami. W tle tej rywalizacji byli niemieccy cesarze z dynastii Liudolfingów oraz piastowscy władcy Mieszko I i Bolesław Chrobry. Swoja, nie do końca jasną, rolę odgrywało też Papiestwo. .Życie i działalność Adalberta von Prag - jak piszą niemieccy historycy, w znakomity sposób w języku polskim przybliżają Gerard Labuda i Marzena Matla. Ciekawe, ilu z hiearchów kościelnych, tak licznie przybywających na odpust świętowojciechowy, zna wymienione wyżej pozycje. Życie Świętego Wojciecha, jak każdej wybitnej średniowiecznej postaci, nie było naznaczone prostą drogą do męczeństwa.

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 27 kwietnia 2018 05:56 napisane przez EagleEye

  @abc a moze wszystkie nicki na tym forum są moim repertuatem :-) Widze iz zbliźa sie koniec zabawy w UM a wiec zaczynasz popadać w paranoje powoli. Zaraz sie okaźe ze pisze teź pod nickiem @Piotr Fisher (sarkazm). Rozbawił mnie Twoj wpis z "wypadkową propozycji społeczeństwa".Czyźby szefostwo Magistratu posiadało nadludzki dar czytania w myślach mieszkańcow miasta :-).Ciekawe gdzie sa opublikowane wyniki ankiety przeprowadzanej na ulicach miasta w 2016 roku przez jedna z pracowni z Konina.Czyźby wynik byl nie po myśli UM i tak jak ja ochoczo zapowiadano,tak po opracowaniu jej wynikow jakos jej nie ogłoszono. Pamietam tą ankiete bo pech znowu chciał ze pani ankieterka przeprowadziła ja ze mna. Tak samo pech chciał jak jedna z nauczycielek wychowania przedszkolnego na zapleczu MOK-u wykrzyczała przez mikrofon do 3,4 i 5 latkow iz "zbliźa sie do nich w garniturze najwaźniejsza osoba w tym mieście" indogtrynujac po niekąd w ten sposob dzieci. Moge tak wiecej tych moich pechow wymieniać

 • Link do komentarza kontroler czwartek, 26 kwietnia 2018 23:07 napisane przez kontroler

  No cóż, mamy nowego jasnowidza na forum i jest nim niejaki "abc". Otóż mylisz się człowieku. Nie jestem ani elemeledudkiem, ani kim innym. Po prostu jestem zwykłym czytelnikiem i wpisując swoje uwagi podpisałem je jako 'kontroler' z tego powodu, że mam do czynienia z taką a nie inną pracą. I wiem, jak oszukują sprzedawcy i tylko to miałem na myśli. A fakt, że społeczeństwu proponuje się takie barachło świadczy tylko o tym, że nie ma się czegoś sensowniejszego do zaproponowania. To, że jak ktoś tutaj z rozrzewnieniem wspomina jakieś figurki gipsowe, baloniki czy inne świecidełka sprzed dziesiątek lat nie świadczy o tym, że teraz należy także takim badziewiem i szmirą nadal handlować. Nad gustami ludzi trzeba także trochę popracować.

 • Link do komentarza abc czwartek, 26 kwietnia 2018 20:45 napisane przez abc

  O widzę, że EE rozszerza repertuar nicków. Drogi kontrolerze vel EE vel elemeledutki mylisz się. Propozycje władz są wypadkową propozycji społeczeństwa. Jeżeli niektórzy mieszkańcy uprawiają jedynie tanie krytykanctwo na przemian z systemowym zrzędzeniem władze nie mają z czego wybierać więc proponują sami. Magistrat, trafia nieźle w gusty i upodobania mieszkańców o czym świadczy na przykład, jak to napisał pogardliwie w jednym ze swoich komentarzy EE, 10 000 gawiedzi na ostatnim meczu żużlowym. Jak się zatem okazuje mieszkańcy oczekują wspierania żużla w naszym mieście.

 • Link do komentarza Michael Jordan czwartek, 26 kwietnia 2018 14:54 napisane przez Michael Jordan

  Ponad 1000 lat temu, zainfekowany pewną myślą Wojciech udał się na zatracenie. W rocznicę tego wydarzenia gnieźnieńskie dzieci kupują m.in. różowe kociska, cukrową watę i inne tandetne pierdoły...Podejmując tak bezsensowne decyzje, wyrażają solidarność, zrozumienie i uznanie dla Wojciechowego szaleństwa...
  Katastrofa Wojciecha stała się sukcesem Gniezna...O św. Wojciechu patronie nasz!:-)

 • Link do komentarza kontroler czwartek, 26 kwietnia 2018 14:15 napisane przez kontroler

  abc - mieszkańcy nie sa od wymyślania. Mieszkańcy oczekują propozycji od swoich władz, ale skoro one niczego nie potrafią, to biedocie pozostaje plastikowa chińska zabawka i nieśmiertelne balony. Żałosne te jarmarki. No, ale UWAGA!!! Prawo jest bezwzględne. - Rozporządzenie ministra finansów nie przewiduje szczególnego trybu postępowania oraz nie wprowadza wyjątków dla uroczystości takich jak festyny szkolne, parafialne czy charytatywne. Takie imprezy z punktu widzenia prawa podatkowego podlegają ogólnym zasadom. Dlatego też wszystkie przychody ze sprzedaży albo wynajmu trzeba ewidencjonować i zapisywać. No i kasy fiskalne, bo nie wierzę, ze kramarze nie osiągają obrotów przekraczających 20 tysięcy rocznie!

 • Link do komentarza humanista czwartek, 26 kwietnia 2018 14:13 napisane przez humanista

  EagleEye/ ponowię pytanie; z którym z bohaterów EagleEye się utożsamiasz ?
  Lubiłem"beczkę śmierci" , tak chyba nazywała się jazda motorów w beczce?! No i zawieszki z bohaterami filmów ;)
  Pozdrawiam normalnych :)

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 26 kwietnia 2018 13:19 napisane przez EagleEye

  Zapomniałem napisać w moim komenatrzu ze mamy jeszcze targowisko na Pl.Piłsudskiego gdzie spokojnie by sie wszyscy pomieścili a do tego zamkniecie ulicy wokoł targowiska bylo by mniej uciąźliwe dla mieszkańcow jeśli by sie wszyscy nie pomieścili oraz dla komunikacji miejskiej ktora by mogla noemalnie kursować. Ale wiadomo jak zamknie sie centrum to lepiej to widać :-)

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 26 kwietnia 2018 13:17 napisane przez Kibic

  EE-Sam biegales za pistolecikiem na kapiszony więc pozwól teraz dzieciakom cieszyć się tymi dniami. Przestań marudzić jak stara zrzęda :)

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 26 kwietnia 2018 13:05 napisane przez EagleEye

  Czy oboje przeczytaliście to co bylo napisane a mianowicie wpis z sarkazmem. Wow nawet sie tutaj odwołuje do dzieciństwa ze komuś je chce odbierać. Tak na serio a w jaki sposob chce to dziećiństwo komu kolwiek odbierać. Powiem tak takie "cyrki" były modne za PRL-u bo wtedy owszem i byl to szał na balonik czy inny gadzet z tych straganow. Teraz to jest typowy kicz. Do tego na dwa dni zamykać miasto w centrum tak jakby np. Placu Św. Wojciecha nie było na takie atrakcje.Wszak to obchody zwiazane właśnie z Św.Wojciechem chyba ze jest planowana msza w plenerze na tym placu to co innego.

  @abc ale źeś sie uwzioł na mnie :-) Pisz sobie co chcesz i na szczeście nie mam obowiązku jak kilka nickow z dzialu PR pisania pochlebnych komentarzy. Nie wiem na jakie konkrety czekasz moźesz to uściślić

  P.S. Ciekawe czy moźe sie tymi straganami zajmie US i sprawdzi ilu ma obowiazkowe kasy fiskalne bo chyba ewidencja sprzedaźy w zeszycie nie jest źadnym dokumentem fiskalnym.

 • Link do komentarza abc czwartek, 26 kwietnia 2018 11:36 napisane przez abc

  A co Ee vel elemeledutki proponuje oprócz taniego kratykanctwa. Czekam na konkrety.

 • Link do komentarza micio czwartek, 26 kwietnia 2018 11:15 napisane przez micio

  EagleEye- (maruda roku...) jak coś Cie nie interesuje to odpuść pisanie w kółko negatywnych komentarzy, zrób coś dla miasta, kandyduj w wyborach prezydenckich itp... łatwiej marudzić i wytykać innym.
  ps.
  Jak byłeś dzieckiem to się ciszyłeś z tych wszystkich baloników i innych dupereli... wiec nie zabieraj dzieciństwa innym.

 • Link do komentarza Karolina czwartek, 26 kwietnia 2018 10:14 napisane przez Karolina

  Znowu ten drętwy spęd....

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 26 kwietnia 2018 09:14 napisane przez EagleEye

  Wow ale obudzi sie te miasto z chińska tandeta i plastikiem. Bedzi sie działo normalnie tak ze aź nadaje sie to na pierwsza strone tego czegoś wydawanego przez miasto i dzial PR juz zaciera rece aby ogłaszać sukces wszem i wobec oraz umieszczać foto na "ryjbuku" jak to sprawnie dziala UM (wpis z sarkazmem)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane