poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:48

Sprawdzili swoją wiedzę o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego

  mn
Sprawdzili swoją wiedzę o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego zdjęcie nadesłane

W miniony piątek w III Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, już po raz siedemnasty, odbył się Powiatowy Konkurs z cyklu „Wielkie rocznice”.

Tym razem bohaterem zmagań był Stefan Żeromski. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o życiu i twórczości tego znakomitego pisarza - w szczególnym momencie zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn – po dwie z wszystkich gnieźnieńskich liceów i po jednej z: ZSEO, ZSP nr 2 i z ZS z Trzemeszna. Po zaciętej rywalizacji do finału przeszły trzy drużyny – dwie z II LO i jedna reprezentacja gospodarzy. W rezultacie I i III  miejsce przypadło uczniom z II LO, natomiast drugie – drużynie z III LO.

Tego typu konkursy to dla uczniów nie tylko okazja sprawdzenie swojej wiedzy na temat znajomości twórczości wskazanego pisarza, ale także jego biografii, fotografii miejsc z nim związanych i ekranizacji najznakomitszych utworów.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane