piątek, 20 kwietnia 2018 10:00

Zapasy z polszczyzną

  mn
Zapasy z polszczyzną zdjęcie nadesłane

Czy ekspiacja i eschatologia znaczą to samo? Czy homonimy i synonimy mają coś wspólnego? Wreszcie, czy znamy polskie przysłowia i porzekadła?

Na te i inne dylematy próbowali znaleźć odpowiedzi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy już po raz dziesiąty spotkali się na Powiatowym Konkursie Języka Polskiego „Potyczki z polszczyzną”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Uczniowie nie tylko zmierzyli się z testem konkursowym, ale mieli także możliwość spróbowania swoich sił w quizie literackim z nagrodami. W tym roku w „Potyczkach z polszczyzną” zwyciężyli: w kategorii zasadnicza szkoła zawodowa: I miejsce – Iwona Stachowska ZSEO, II miejsce – Przemysław Adamczyk ZSP Nr 1, Natalia Prusak – ZSEO; w kategorii licea i technika: I miejsce Anna Frąckowiak III LO, II miejsce – Witold Staszkiewicz ZSEO, III miejsce – Joanna Kosz I LO. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane