wtorek, 17 kwietnia 2018 15:40

Zapoznawali się z logistyką w transporcie osób

 
Zapoznawali się z logistyką w transporcie osób fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny w historii Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, wychowankowie tej placówki mogli spotkać się z przedstawicielami instytucji i firm, którzy mogli opowiedzieć o swoim doświadczeniu w prowadzonej działalności.

Okazją ku temu był Dzień Logistyki, na którym uczniowie za każdym razem mogą przybliżyć sobie tę tematykę z innej, bardziej doświadczonej strony. O to, by te spotkania miały dla nich przełożenie (zanim podejmą praktykę w którejś z firm), za każdym razem dbają nauczyciele technikum. Tak też było i tym razem.

- Jest to już 9. edycja Dnia Logistyki, a co roku staramy się, by dla młodzieży wymyślić coś nowego i interesującego. Tym razem tematem przewodnim jest logistyka i przewóz osób. Cieszymy się iż udało się nam zaprosić wyjątkowych gości, a zaszczytem jest goszczenie kpt. Lafrance z armii amerykańskiej oraz przedstawiciela firmy Sinbad. Ponadto pojawią się przedstawiciele Zakładu Karnego z Gębarzewa. Zawsze chcemy, by przy tej okazji przybliżać kwestię logistyki w inny sposób, by młodzież nie tylko przychodziła do szkoły, ale by zapoznawała się z tym jak to funkcjonuje - przekazała Anna Kamzela-Bilska, nauczycielka w Technikum Logistycznym, działającym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych.

Przed uczniami wystąpił najpierw kpt. Roland de Lafrance, który pracuje w siłach powietrznych Stanów Zjednoczonych, po czym nastąpiło podpisanie współpracy między ZSEO a Wyższą Szkołą Logistyki: - Współpracujemy ze sobą od wielu lat, ale dzisiaj podpisane porozumienie stanowić będzie taką żelazną pieczęć na tej współpracy. Bardzo dobrze się nam współpracuje z tą uczelnią i uczniowie korzystają z różnych sympozjów, prelekcji, które nam oferują - dodała Anna Kamzela-Bilska.

W dalszej części uczestnicy spotkania wysłuchali przedstawiciela firmy Sindbad, stanowiącego obecnie największą firmę przewozową w naszym kraju, działającą w Polsce i za granicą. Głos do zgromadzonych zabrał także funkcjonariusz Straży Granicznej. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Tobi wtorek, 17 kwietnia 2018 21:32 napisane przez Tobi

    W jakiej konkretnie jednostce Stanów Zjednoczonych pracuje kpt. Roland de Lafrance ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane