poniedziałek, 09 kwietnia 2018 08:21

Wolontariusze odwiedzili DPS w Łopiennie

  mn
Wolontariusze odwiedzili DPS w Łopiennie zdjęcie nadesłane

Po raz kolejny Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z wolontariuszami w ramach realizowanego projektu z „Fundacją PZU po lekcjach” odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie.

Z wielką radością 50- osobową grupę powitała s. dyr. Weronika Maciejewska, która oprowadziła uczestników po domu i opowiedziała, o misji jaką pełni DPS. Wolontariusze pod opieką Danuty Pożegowiak i Mileny Gielewskiej umożliwili podopiecznym kolejne przeżycie Męki Pańskiej, w czasie trwającej Oktawy Wielkiej Nocy.

Odwiedzający wręczyli podopiecznym i pracownikom domu ręcznie zdobione świece, wykonane przez wolontariuszy a dzięki zaangażowaniu ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego i mieszkańców parafii św. Jakuba Apostoła zostały przekazane dary zebrane w kościele, w formie: środków czystości, słodyczy, pościeli, odzieży, ręczników itp. Radości i uśmiechu nie szczędzili podopieczni, podejmując grupę pysznym słodkim poczęstunkiem.

Przewodnicząca SRZN Grażyna Kozanecka, jako jedna z koordynatorek projektu, z tego miejsca dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w dzieło niesienia pomocy .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane