wtorek, 20 marca 2018 10:45

Prezydent wspólnie z PO, ale jeśli nie „Drużyna Budasza” to co?

 
Prezydent wspólnie z PO, ale jeśli nie „Drużyna Budasza” to co? archiwum redakcji

Wspólne porozumienie czterech ugrupowań, które chcą wejść do powiatu - tak rysuje się najbardziej prawdopodobny układ, jaki zobaczymy po jednej stronie w wyborach samorządowych.

Na bazie różnych insynuacji, pojawiających się w przestrzeni publicznej, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Piotr Gruszczyński odniósł się do hipotetycznego, osobnego komitetu wyborczego prezydenta Tomasza Budasza. Jak stwierdził, jego zdaniem są to wymysły, które nie mają poparcia w rzeczywistości.

- Od zawsze uważałem, że Platforma Obywatelska powinna mieć swojego kandydata na prezydenta. Przyznam, że pod wpływem argumentów prezydenta Budasza, około dwa miesiące temu, doszedłem do wniosku iż ma on w swojej propozycji rację. Zmieniła się konfiguracja dla nas - chodzi o otoczenie polityczne, sondażowe. Przyznałem rację iż należy rozpocząć budować porozumienie, do którego należałoby dołączyć ugrupowania, które nie są związane z PiS, czyli PO, Nowoczesna, Wielkopolanie i raczej SLD. Powstał jeden problem, gdzie musimy znaleźć rozwiązanie - jaka ma być nazwa. Proponowana przez prezydenta Budasza moim zdaniem jest o tyle niezręczna, że z tą nazwą nie jestem w stanie iść do wyborów powiatowych, bo "Drużyna Budasza", bo o tym się mówi, fajnie się wpisuje w miasto, ale nie ma odniesienia do tego, co ma w Kiszkowie, Kłecku czy innej miejscowości. Dlatego ten wariant jest mało prawdopodobny - mówił Piotr Gruszczyński.

Jak dalej dodał przewodniczący, istnieje jeszcze drugi wariant: - Idziemy pod inną nazwą, jeśli chcemy budować koalicję z sojusznikami. Teraz istnieje wariant, czy tworzymy porozumienie inne na poziomie powiatu i miasta. Moim zdaniem ten scenariusz nie jest dobry dla całości. On na pewno jest lepszy dla tego, co jest związane z samorządem miejskim - stwierdził i jak dodał, rozmowy z ww. ugrupowaniami, które mogłyby iść w jednym porozumieniu wyborczym, trwa już od 1,5 roku. Jak przyznał Piotr Gruszczyński, w poprzednich wyborach PO wcale nie poniosła żadnej porażki, gdyż w samorządzie miejskim tworzy koalicję z SLD, a w powiecie uzyskała taki sam wynik, jak w wyborach z 2010 roku - o całości zdecydowały dopiero rozmowy o współpracy między pozostałymi ugrupowaniami.

Czy jest jakiś konflikt w sprawie porozumienia lub osobnego komitetu wyborczego prezydenta? - Ja o takich rzeczach dowiaduję się z mediów. Prezydent Budasz z mojej rekomendacji otrzymał w sobotę statuetkę Przyjaciela Biznesu, było fajne spotkanie, dużo gości, a ja przy tym jestem przewodniczącym oddziału Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Na spotkaniu z poseł Muchą z prezydentem siedzieliśmy obok siebie, a w Magistracie jestem średnio raz w miesiącu, by omawiać ważne kwestie dla Platformy Obywatelskiej. Takie spotkania się odbywają, bo to jest miejsce, które jednej i drugiej stronie najbardziej sprzyja - stwierdził Piotr Gruszczyński dodając iż nie ma żadnego rozdźwięku. Dodał iż Tomasz Budasz jest "prezydentem Platformy Obywatelskiej", którego sam rekomendował i nie widzi powodu do tego, by pytać o osobny komitet. 

36 komentarzy

 • Link do komentarza twardo stąpający po ziemi. poniedziałek, 02 kwietnia 2018 11:35 napisane przez twardo stąpający po ziemi.

  "JEŚLI NIE DRUŻYNA BUDASZA TO CO ?"
  Nie trudno odpowiedzieć na to pytanie . Partie PO SLD, PiS. PSL to powinny sobie rządzić ale w Warszawie.
  A w stołecznym, ale małym w stosunku do Warszawy Gnieźnie, władza powinna należeć tylko i wyłącznie do ludzi bezpartyjnych.
  Do zaangażowanych działaczy lokalnych stowarzyszeń. Do odważnych mieszkańców , trzeźwo myślących o lokalnych problemach. Do ludzi nie obawiających się publicznie wyrażać swoje zdanie. Do Gnieźnian mających własną koncepcję rozwoju naszego miasta. Do ludzi , którzy w końcu przestaną sobie , do pomocy dobierać, kompanów według przynależności partyjnej. A w spółkach Miasta Gniezna zatrudnią w końcu osoby kompetentne i uczciwe pracownice lub pracowników . Nasze miasto Gniezno potrzebuje w końcu w swoich władzach takie osoby, które dotąd nie shańbiły się zatrudnianiem ludzi za przysługi dla swojej partii, czy z wdzięczności za przysługę jaka zrobił mi kolega czy koleżanka z drugiej miejskiej firmy. Władza w Gnieźnie powinna należeć w końcu do Gnieźnian , którzy przestaną zadłużać swoje miasto. Bo długi łatwo zaciągać ale potem je spłacić, jest bardzo ciężko. I wie to każdy kto musiał kiedykolwiek jakikolwiek dług zaciągnąć. Bo żyć na kredyt , robić inwestycje na pokaz i organizować festyny, by kupić głosy wyborców to każdy głupi potrafi. A Gnieźnianie mam nadzieję, ze tym razem sie obudzą. Bo są , że tak powiem Wielkopolanami, którzy przez długie lata zaborów nie dali się zgermanić ani kupić za marne fenigi. Wielkopolanie zawsze twardo stali na swoich nogach. Żyli zawsze na tyle godnie, na ile było ich stać. I nigdy nie brali pieniędzy od Niemców ( od UNII EUROPEJSKIEJ). Bo Gnieźnianie zawsze byli HONOROWI . Bo być biednym do nie hańba . Ale być przekupnym i sprzedajnym to obrzydliwe. I co najważniejsze . Ja wierzę w rozsądek Gnieźnian.

 • Link do komentarza urzędas środa, 28 marca 2018 16:06 napisane przez urzędas

  Hans, jaki ty jesteś mądry, aż wprost wierzyć się nie chce, że wśród mieszkancow Gniezna mamy takiego geniusza! Ty wiesz wszystko, ty nawet bez śledztwa wiesz z góry, kto skąd pisze i że twoim zdaniem cała reszta ludzi nawet spoza Gniezna jest zbyt głupia i nie potrafi poszukać sobie gnieżnienskiego portalu, by wyrazic swoje zdanie. Taki z ciebie orzeł,że chyba twoj pracodawca premię powinien tobie przyznac za ten komentarz. Inne twojego pióra też są samym worem pelnym pochwał twojego pryncypała.

 • Link do komentarza Hans poniedziałek, 26 marca 2018 09:45 napisane przez Hans

  Ktoś nie jest z Gniezna i wchodzi na lokalny portal, rzekome narzekania na parking napisać, pod artykułem który nic z parkingiem nie ma wspólnego (więc nie mógł wyskoczyć np w wyszukiwarce). Jasne :D

 • Link do komentarza Bronisław T. poniedziałek, 26 marca 2018 00:29 napisane przez Bronisław T.

  Dzień dobry, nie jestem z Gniezna, ale z niedaleka. Byliśmy na pogrzebie na cmentarzu świętych Piotra i Pawła. ucieszył nas ten parking, bo gdy odwiedzaliśmy Gniezno, to zawsze był problem tam z parkowaniem. No chcieliśmy wjechać na plac, ale samochód mamy dość duży i nie dało rady zadać go blisko do szafki z automatem. Chociaż mąż wyszedł z samochodu, to bilet nie wyskakiwał, bo "nie widział" samochodu. Chcieliśmy wycofać lekko, żeby ponownie :zadać" trochę bliżej, ale za nami na parking czekały już kolejne samochody i o wycofaniu nie było mowy. Nadto na tej ulicy jest duży ruch i wycofywanie by było niebezpieczne. Nie będę opisywać, co się działo, w końcu wjechać się nie dało, ci, co za nami musieli jednak się wycofać, myśmy odjechali, oni też i wszyscy niestety zaparkowaliśmy przekraczając przepisy na chodnikach, bo musieliśmy iść na pogrzeb i nie wiedzieliśmy, co mamy zrobić. Rozmawialiśmy z ludźmi z tej ulicy i oni powiedzieli, ze taka sytuacja powtarza się codziennie i wiele razy.

 • Link do komentarza Ekonomista niedziela, 25 marca 2018 16:46 napisane przez Ekonomista

  Panie Budasz, jak to jest możliwe, żeby w listopadzie urząd zawarł umowę na wykonanie dokumentacji projektowej budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej na rozbiórkę część „C” zabytkowego Ratusza w Gnieźnie oraz zagospodarowania terenu (dziedzińca Ratusza) wraz z częścią drogową przy ul. Bolesława Chrobrego 40/41, jak do dzisiaj nie ma zgody generalnego konserwatora zabytków z Warszawy. Jak jej nie udzielą, to 16.000 zł poszło sobie z budżetu fruwać? To jest gospodarność?

 • Link do komentarza Dorota niedziela, 25 marca 2018 11:30 napisane przez Dorota

  Panie Budasz, jak pan sobie to wyobraża ? W planach założyć nową drużynę ze starej ekipy PO? Kogo chce pan ograć? Swoich czy wyborców?

 • Link do komentarza wsd piątek, 23 marca 2018 22:45 napisane przez wsd

  Panie Budasz, czy znane są panu powody dlaczego pana partyjny kolega Piotr Gruszczyński nie zwołał jeszcze konferencji prasowej przeciwko panu Piotrowi Fiszerowi, brak nagrań, a może strach ???

 • Link do komentarza urzędas piątek, 23 marca 2018 14:50 napisane przez urzędas

  Jaki to ekonomista jest z tego prezydenta, jak mu się słupki w śmieciach bez przerwy nie zgadzają nawet ościenne gminy wystąpiły w sprawie śmieciowej przeciwko niemu do instytucji centralnych ze skargami!

 • Link do komentarza realista piątek, 23 marca 2018 12:30 napisane przez realista

  do komunalny.
  Jeden to przy istniejącej obecnie w Gnieźnie "demokratycznej władzy " to tylko nic nie znaczący Don Kichot walczący z wiatrakami.

 • Link do komentarza komunalny piątek, 23 marca 2018 10:13 napisane przez komunalny

  Płacenie za wywóz smieci od osoby to najgorszy, najkosztowniejszy i najgłupszy wariant tej rady. Czy naprawdę w tym ratuszu nie ma choć jednego sprawiedliwego, który trzasnąlby w stół i powiedzial DOŚĆ tej zabawie?

 • Link do komentarza mju czwartek, 22 marca 2018 08:50 napisane przez mju

  Kiedy dowiemy się o ustaleniach dotyczących osób które nie płaciły za odbiór śmieci. Co z opłatami jakie podwyższono płacącym żeby zbilansować brak wpływów do miejskiej kasy. Należy pamiętać że takie działania są społecznie niesprawiedliwe i do tego świadczą o pewnego rodzaju nieporadności zobowiązanego do poboru takich opłat.

 • Link do komentarza wilk środa, 21 marca 2018 13:58 napisane przez wilk

  Stefan12--napiszę tylko tyle o tej zbieraninie z partii SŁUP,trafiłeś idealnie !!!!!!!

 • Link do komentarza uuuuuuuuuuuuuuuu środa, 21 marca 2018 10:44 napisane przez uuuuuuuuuuuuuuuu

  panie a czy była też statuetka nieprzyjaciela mieszkańców którym podwyższono opłaty za śmieci żeby zblilansować brak wpływów opłat od tych co nie płacili i czy była statuetka za to niedopilnowanie płacenia za śmieci ?

 • Link do komentarza boss środa, 21 marca 2018 09:08 napisane przez boss

  Przecież były parlamentarzysta zna się, jak rzadko kto w tym miescie na biznesie. Wszak prowadził podobno sieć (!) kiosków. No to biznesmen biznesmena odkrył i uhonorował.

 • Link do komentarza pompa środa, 21 marca 2018 07:59 napisane przez pompa

  Widac u Pana Fischera coraz większą frustrację :-) Tyle skarg, wniosków i jeszcze nigdy nie napisał w komentarzu, żeby któryś z organów śledczych / nadzorczych (premier, minister, wojewoda itd) uznal je za zasadne hahah

 • Link do komentarza humanista środa, 21 marca 2018 07:43 napisane przez humanista

  "Główny Specjalista d/s SKARG - Pan Piotr Fischer ( Fischery 2018, rezygnacja z renty, obiecał, że za stanowisko nie będzie pisał żadnych skarg na KOALICJĘ PIS-PO-SLD-Nowoczesna-Budasz ).;
  AHA, ZAPOMNIAŁEM, PRZEPRASZAM !!!!!!!!!!"
  Marsz po publiczną kasę? Renta nie wystarcza?

  "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."

  Panie Fischer gdzie Panu do Magistratu!

 • Link do komentarza Parkometr środa, 21 marca 2018 04:56 napisane przez Parkometr

  Skoro Budasz dostaje z rekomendacji byłego senatora statuetkę tzw. przyjaciela biznesu - to ja sie pytam - czyjego biznesu? Pana byłego senatora i jego kolegów biznesmenów należących do tej izby "wzajemnej adoracji"? Jaja se pan robi? Co takiego Budasz zrobił, komu w jakim biznesie się "przysłużył"? Budujacym parkingi dla miasta - które na siebie i dla miasta nie zarabiają grosza? Deweloperom którzy płacą grosze za wyprzedawane miejskie grunty by zainkasować za budowanie kolejnych domów z sypialniami dla tych co dojeżdżają do pracy do Wrześni czy Poznania? Faktycznie prezydent Budasz to przyjaciel budowlańców.... a centrum miasta nadal zionie pustką, brudem, wręcz totalną brzydotą .... To Gniezno powinno być przyjacielem biznesu a nie obieralny urzędnik czy samozwańczy prezes izby biznesu!

 • Link do komentarza gonzo wtorek, 20 marca 2018 23:28 napisane przez gonzo

  ad. masza - może poszerzysz swą opinie o tym nieźle rządzonym mieście, bo z perspektywy mieszkańców wygląda to jednak kiepsko.

 • Link do komentarza Marek wtorek, 20 marca 2018 22:52 napisane przez Marek

  Drużyna Budasza i Pomyłki Obywatelskiej to nic innego tylko kolesiostwo, wstawianie "swoich", nie ważne że bez doświadczenie i niekompetentnych, których poprzednio zwolniono w Starostwie. Ważne, że rączka rączkę myje.
  Kowalski na odchodne dostał 70,000zł. Na to zezwolił Budasz. Dlaczego? Bo jak on będzie odchodził to upomni się o swoje. Nie mogę już patrzeć na obłudę i zakłamanie PO. Im ich mniej, tym lepiej! Dość korupcji i kolesiostwa!

 • Link do komentarza Piotr Fischer wtorek, 20 marca 2018 22:29 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowni Państwo - Jestem Za - w listopadzie 2018r. mieszkańcy Gniezna głosują 5 X TAK - PO-PIS-SLD-Nowoczesna-Budasz i już mamy EL DORADO, Krainę mlekiem i miodem płynącą. Redaktor Soberski marzy o takiej koalicji i nawet "stołki" dzieli. Pomarzę i powyższe stołki podzielę i ja, bo w czym jestem gorszy od Pana Karola Soberskiego? Uwaga zabawę zaczynamy:
  1) Prezydent Miasta Gniezna - Pani Paulina Hennig-Kloska ( Nowoczesna, rezygnacja z mandatu posła na Sejm RP );
  2) Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna ( oświatowy ) - Pan Ryszard Karmoliński ( SLD, rezygnacja z emerytury );
  3) Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna ( gospodarczy ) - Pan Piotr Gruszczyński ( PO, rezygnacja ze stanowiska dyrektora WORD w Poznaniu );
  4) Sekretarz Miasta - Pan Zbigniew Dolata ( PIS ) rezygnacja z mandatu posła na Sejm RP );
  5) Skarbnik Miasta - Pan Tadeusz Tomaszewski ( SLD, rezygnacja ze stanowiska dyrektora ( Ilu pracowników ma Ten dyrektor ? ) biura europosłanki Krystyny Łybackiej );
  6) Główny Księgowy - Pan Robert Gaweł ( PIS, rezygnacja z mandatu senatora RP )
  7) Dyrektor Wydziału Prawnego UM- Pan Mateusz Klejborowski ( Komitet Budasza, rezygnacja z radcostwa );
  7) Z-Ca Dyrektora Wydziału Prawnego UM - Pan Michał Bernaciak ( Komitet Budasza, rezygnacja z radcostwa );
  8) Dyrektor Wydziału Edukacji UM - Pan Zbigniew Beling ( Nowoczesna, rezygnacja ze stanowiska Dyrektora Gimnazjum w Kłecku );
  9) Dyrektor Wydziału Kultury UM - Pan Krzysztof Ostrowski ( PIS, rezygnacja z mandatu posła na Sejm RP );
  10) Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM - Pan Henryk Gędek
  ( SLD, rezygnacja ze stanowiska członka Zarządu URBIS );
  11) Dyrektor Wydziału Sportu UM - Pan Zdzisław Kujawa ( SLD, rezygnacja ze stanowiska prezesa Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej );
  12) Dyrektor Wydziału Administracyjnego UM - Pani Justyna Sztynyk
  ( komitet Budasza, rezygnacja ze stanowiska Kierownika Biura Rady Miasta Gniezna );
  13) Kierownik Biura Rady Miasta Gniezna - Pan Rafał Popek ( PO, rezygnacja z pobytu w więzieniu );
  14) Główny Specjalista d/s SKARG - Pan Piotr Fischer ( Fischery 2018, rezygnacja z renty, obiecał, że za stanowisko nie będzie pisał żadnych skarg na KOALICJĘ PIS-PO-SLD-Nowoczesna-Budasz ).;
  AHA, ZAPOMNIAŁEM, PRZEPRASZAM !!!!!!!!!!
  15) Główny Goniec UM - Pan Tomasz Budasz ( komitet Budasza, rezygnacja ze stanowiska Prezydenta Miasta Gniezna NATYCHMIAST, musi się przecież przygotować do objęcia nowego stanowiska.
  Takie są marzenia nowej koalicji po wyborach w listopadzie 2018r. Zaufacie IM PAŃSTWO KOLEJNY RAZ ?????
  P.S. Przewodniczący Rady Miasta Gniezna - Pan Jarosław Grobelny
  ( SLD, rezygnacja ze stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna;
  I Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Gniezna - Pani Bogusława Młodzikowska ( komitet Budasza, rezygnacja z emerytury );
  II Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Gniezna - Pan Dariusz Banicki ( PO, rezygnacja z pracy nauczyciela w ZSP Nr 1 w Gnieźnie ) III Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Gniezna - Pani Beata Tarczyńska ( PIS, rezygnacja ze stanowiska Starosty Gnieźnieńskiego );
  WARTOWNIK przed wejściem do gmachu Rady Miasta Gniezna na ulicy Chrobrego - Pan Michał Glejzer ( PO, rezygnacja z pracy nauczyciela w SP 10 w Gnieźnie).

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane