wtorek, 05 grudnia 2017 18:54

Zbiórka świątecznych darów dla Polaków na Wschodzie trwa

 
Zbiórka świątecznych darów dla Polaków na Wschodzie trwa zdjęcie nadesłane

Do niedzieli trwa zbiórka darów, które jeszcze przed świętami trafią do naszych rodaków mieszkających za wschodnimi granicami Polski.

Od kilku dni w sklepie Piotr i Paweł trwa akcja Stowarzyszenia Odra-Niemen, której celem – wzorem lat ubiegłych – jest niesienie wsparcia Polakom, często samotnym, zamieszkujących w Litwie i Łotwie. 

Do paczek dla kombatantów, Sybiraków oraz najbardziej potrzebujących Polaków na Kresach organizatorzy proszą o przekazywanie produktów o długim terminie ważności np. kawa, herbata, słodycze, mąka, konserwy, makaron, cukier, ryż, kasza, olej itp. Mile będą widziane także kartki z życzeniami na Boże Narodzenie oraz nowe książki dla dzieci. Przy okazji organizatorzy mają szczególną prośbę o czekolady do paczek dla polskich dzieci ze Szkółki Niedzielnej w Podbrodziu na Litwie. 

Wszystkie paczki przygotowane w Gnieźnie trafią w dniach 15-19 grudnia do kombatantów, Sybiraków i osób starszych zamieszkałych na Litwie (Wilno, Święciany, Podbrodzie) oraz na Łotwie (Dyneburg, Krasław). 

Zbiórka trwać będzie do niedzieli 10 grudnia do godziny 20:00, a dary są zbierane codziennie w godzinach od 8:00 do 20:00 na terenie sklepu Piotr i Paweł przy ul. Barciszewskiego. W akcji pomagają wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 7. 

Akcję zbiórki oraz wyjazd z paczkami na Kresy organizują: Paweł Ruszkiewicz, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnik środa, 06 grudnia 2017 09:32 napisane przez czytelnik

    Panie Radny, hojnie pisze się przez samo "h"!

  • Link do komentarza Marek Z. środa, 06 grudnia 2017 07:19 napisane przez Marek Z.

    Pawle gratuluje pięknej akcji. życzę powodzenia i tysiąca CHOJNYCH ofiarodawców M.Z.

  • Link do komentarza zw37 wtorek, 05 grudnia 2017 23:41 napisane przez zw37

    Brawo młodzieży. Gratuje jestem dumny. Należy pomagać i uświadamiać o Polskich kresach

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane