czwartek, 24 sierpnia 2017 08:54

Caritas ruszyła na pomoc poszkodowanym rodzinom

 
Caritas ruszyła na pomoc poszkodowanym rodzinom zdjęcie nadesłane

Dzięki ludziom dobrej woli Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej po raz kolejny może wspomóc tych, którzy najbardziej ucierpieli podczas nawałnicy 11 sierpnia.

 

Ruszyła pomoc doraźna dla rodzin, które często stracili dachy nad głową lub budynki gospodarcze, będące podstawą do dalszej egzystencji. – Ogrom  zniszczeń, który dotknął mieszkańców szczególnie Żnina, Złotnik Kujawskich i Gniezna,  nie pozostawił reszty obojętnymi – mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – Nasza Caritas uruchomiła wypłaty środków, które będą pomocne w pierwszych dniach po nawałnicy. 

Według wstępnych danych do gruntownego remontu lub budowy od nowa nadaje się ponad sto gospodarstw domowych na terenie archidiecezji. Do tych szacunków należy dodać domy i gospodarstwa domowe, które wymagają remontów przed zbliżającymi się jesiennymi chłodami. – Zdarzają się prośby o żywność, gdyż wszystkie fundusze zostały już przeznaczone na materiały remontowo – budowlane i zwyczajnie nie zostało już pieniędzy w danej rodzinie na życie – mówi ks. Stawski. – Dlatego została w naszej archidiecezji przeprowadzona zbiórka na pomoc właśnie dla tych ludzi. Kolejny raz, w odpowiedzi na apel księdza Prymasa, spotkaliśmy się z  wrażliwością  i otwartymi sercami mieszkańców. Otworzyły też ich portfele, a szczodrość przekroczyła nasze oczekiwania.  Już zebraliśmy ponad 200 tys. zł. Pieniądze wpływają od parafii, ale także od wielu indywidualnych ofiarodawców.   Dzięki temu my też możemy wspomóc tych, którzy borykają się z problemami po nawałnicy. Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać. Każdemu z osobna i wszystkim razem - Bóg zapłać!

1 komentarz

  • Link do komentarza Anastazja czwartek, 24 sierpnia 2017 11:50 napisane przez Anastazja

    Lepiej udzielić pomocy bezpośrednio poszkodowanemu, bez pośredników.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane