niedziela, 13 sierpnia 2017 15:46

Pomoc w usuwaniu szkód na cmentarzu

 
Pomoc w usuwaniu szkód na cmentarzu archiwum redakcji

Mieszkańcy Gniezna, którzy mają trochę wolnego czasu i chcą pomóc w akcji usuwania szkód po piątkowej nawałnicy, mogą zgłosić się w poniedziałkowy ranek na cmentarzu św. Piotra.

Wszyscy zainteresowani pomocą w usuwaniu szkód, mogą się zgłosić w poniedziałek 14 sierpnia o 9:00 rano przy bramie cmentarnej, prowadzącej od strony ul. Powstańców Wielkopolskich. Akcja usuwania szkód na cmentarzu wciąż trwa, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.

Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji, proszony jest o przyniesienie ze sobą rękawic ochronnych. Mile widziany jest także pomocny przy pracach sprzęt, tj. grabie, miotły czy piły mechaniczne.

Wydarzenie na Facebooku

22 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 16 sierpnia 2017 16:09 napisane przez Gnieźnianin

  Do Juranda W poniższych moich komentarzach nie ma fobii antyreligijnej i nienawiści, a z treści twoich komentarzy można tobie przypisać dewocje i nienawiść niezgodną z ewangeliami w domyśle jakoby wyznawaną przez ciebie. I lepiej sam się usuń z tego forum dla dobra społecznego i mego zdrowia.

 • Link do komentarza M wtorek, 15 sierpnia 2017 16:11 napisane przez M

  Oczywiście politycy z Wiejskiej nie przyjadą i nie będą sprzątać. Ale to rząd decyduje, gdzie wysłać wojsko. Oczywistym jest też to, że każdy sam musi posprzątać wokół swojej chałupy. Nie oczekuję, że dywizjon wojska wpadnie do mojego ogródka i zrobi porządek. Jednak ulice, drogi dojazdowe, parki, cmentarze lub przestrzenie publiczne...to już zadanie władz lokalnych i centralnych.

 • Link do komentarza fuzzy wtorek, 15 sierpnia 2017 15:50 napisane przez fuzzy

  @avalon pełna zgoda że teraz jesteśmy pod okupacją. Jeszcze na lokalnym podwórku trzeba dodać siostrę bliźniaczkę PIS - Ziemię Gnieźnieńaką, która od lat okupuje społeczność lokalną.

 • Link do komentarza avalon wtorek, 15 sierpnia 2017 14:01 napisane przez avalon

  @M
  W Polsce nie ma ani armii, ani rządu. Państwo nie istnieje. Od 80 lat jest to strefa okupacyjna. A PO-PIS to największa obecnie zaraza tej ziemi...

 • Link do komentarza sąsiad wtorek, 15 sierpnia 2017 13:46 napisane przez sąsiad

  Głupi lud to takie komentatory, jak niejaki M. Nawałnica ma to do siebie,,że po niej sprzątać muszą tysiące ludzi.Politycy nie są od sprzątania Jaśnie Panie.Oni mają znaleźć pieniądze dla poszkodowanych, a sprzątać to musi każdy sam i sąsiad ma pomagać sąsiadowi. Na tym polega solidarność obywatelska.

 • Link do komentarza M wtorek, 15 sierpnia 2017 10:17 napisane przez M

  W nowoczesnym i normalnym kraju cywile nie powinni wyręczać Państwa oraz Wojska. To fakt w dramatycznych sytuacjach potrafimy się jednoczyć. Jednak politycy siedzą w Warszawie i mają wszystko w głębokim poważaniu. Niech głupi lud sprząta.

 • Link do komentarza Jurand wtorek, 15 sierpnia 2017 08:37 napisane przez Jurand

  A panu Gnieźnininowi radzimy wyzbyć się fobii antyreligijnej i nienawiści. Może lepiej się nie odzywać na forum i nie nakręcać? To szkodzi zdrowiu szczególnie w podeszłym wieku.

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 14 sierpnia 2017 23:12 napisane przez Gnieźnianin

  Widzę że cierpiących na fobie antykomusze na naszym forum jest więcej, zaślepienie tą fobią jest u nich tak wielkie że każda racjonalna argumentacja dla nich jest nielogiczna i trzeba być w ciężkim stanie niesprawności umysłowej aby na drodze refleksji nie dostrzegać inwektyw artykułowanych w swoich komentarzach.

 • Link do komentarza Miras poniedziałek, 14 sierpnia 2017 11:13 napisane przez Miras

  Panu Gnieźnianinowi proponujemy kurs logiki. Miejscowy nigdzie go nie obraził, co najwyżej proponował wypoczynek domowy. Śruba złośliwości w tym człowieku nie daje się zatrzymać. Biedne stworzenie w rękach Złego.

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 14 sierpnia 2017 09:53 napisane przez Gnieźnianin

  Do miejscowy O komunie nie marzę, zwracam tylko na fakty życia współczesnego i zamiast określać mnie inwektywami proponuj racjonalne formy pomocy a nie ogólnikowe hasła. Kościół nie jest tubą informacyjną ogólnospołeczną i takie informacje powinny być rozpowszechniane również w innej formie. Reasumując to Ty głupoty na forach głosisz i antagonizujesz ludzi.

 • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 14 sierpnia 2017 08:02 napisane przez miejscowy

  Ludzie, nie czekajcie na apele. Stańcie do roboty ns cmentarzach i na pewno dla nikogo roboty nie zbraknie. A "Gnieźnianinowi"marzącemu nieustannie o latach komuny proponujemy pozostanie w domu. Taki to tylko przeszkadzałby w robocie tak samo, jak głupoty zamieszcza na forach. A w kościołach zapowiadali o chętnych do pomocy, trzeba w niedziele chodzic na msze, to wszystkiego każdy by się dowiedział.

 • Link do komentarza Mati poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:32 napisane przez Mati

  https://www.facebook.com/lowcyburzgniezno/

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 13 sierpnia 2017 22:14 napisane przez Gnieźnianin

  Za komuny przy okazji klęsk żywiołowych wojsko było angażowane do pomocy ludności cywilnej, a dzisiaj czyż nie powinna zostać zaangażowana formacja WOT ? A odnośnie cmentarzy, czy akcja pomocy będzie w formie zorganizowanej i prowadzona przez osobę wyznaczoną przez Proboszcza, czy na zasadzie dowolnego gremialnego udziału ?

 • Link do komentarza p. Boguś niedziela, 13 sierpnia 2017 22:12 napisane przez p. Boguś

  o której na Witkowskiej jutro?

 • Link do komentarza Kaziu z Rataj niedziela, 13 sierpnia 2017 21:49 napisane przez Kaziu z Rataj

  Czy trzeba czekać na apele? Ja wczoraj ponad 2 godz. pomagałem wynosić cięte przez pilarza gałęzie, choć nikt mnie nie prosił. Pilarze cały czas pracują. Wystarczy wziąć rękawice, może nawet małą piłkę...
  i do roboty.

 • Link do komentarza Taka prawda niedziela, 13 sierpnia 2017 21:35 napisane przez Taka prawda

  A gdzie zapowiedziana wielka pomoc od Szydlo, Blaszczaka? Gdzie nie będę mocno cytowal....

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com niedziela, 13 sierpnia 2017 21:10 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  O akcji na cmentarzu św. Krzyża nic nie wiemy. Jeśli sytuacja na cmentarzu św. Piotra zostanie unormowana, sprawdzimy jak wygląda sprawa na "sąsiedniej" nekropolii.

 • Link do komentarza BB niedziela, 13 sierpnia 2017 20:29 napisane przez BB

  Czy na cmentarzu Krzyża też będzie taka akcja ?

 • Link do komentarza R niedziela, 13 sierpnia 2017 19:14 napisane przez R

  A na cmentarzu św. Krzyża też jest organizowana tego typu akcja?

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler niedziela, 13 sierpnia 2017 18:50 napisane przez Wesoły Kawaler

  No właśnie. Czekam na jakiś apel, byśmy wspólnie pomogli w naprawianiu szkód w całym mieście. MON raczej wojska nam nie podeśle, a roboty jest tyle, że fiu fiu. Ktoś to jednak musi koordynować. Damy radę :)

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane