poniedziałek, 31 lipca 2017 08:45

Setki turystów zwiedzało gnieźnieńskie kościoły

  mn
Setki turystów zwiedzało gnieźnieńskie kościoły zdjęcie nadesłane

Koronacja Królewska jak co roku przyniosła nam wiele ciekawych wydarzeń, które przyciągnęły tłumy uczestników, zarówno gnieźnian jak i odwiedzających  nasze miasto turystów. Wśród bogatego kalendarza nie zabrakło wycieczek z przewodnikami.

Sobotnie, wieczorne oprowadzania obejmujące kościół i klasztor Ojców Franciszkanów oraz kościół pw. św. Jana Chrzciciela cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - w sumie kilkaset osób przybyło o umówionej godzinie, chcąc uczestniczyć w zwiedzaniu kościołów. Uczestnicy wieczornej wycieczki mieli okazję zwiedzić kościół pw. św. Jana Chrzciciela, który na co dzień nie jest dostępny dla zwiedzających. Z kolei Ojcowie Franciszkanie oprócz kościoła udostępnili zwiedzającym kryptę znajdującą się pod świątynią, zakrystię, bibliotekę znajdującą się za ołtarzem głównym oraz część pomieszczeń klasztornych.

Na niedzielne popołudnie, drugiego dnia Koronacji Królewskiej, zaplanowano dwa oprowadzania po katedrze, które również przyciągnęły kilkuset zwiedzających, chcących poznać gnieźnieńską bazylikę. 

Organizatorami niniejszych wydarzeń był Urząd Miejski Miasta Gniezna oraz Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”, której przewodnicy oprowadzali turystów.

Najbliższe oprowadzanie w cyklu trwającym już od maja tj,  Śladami Prymasów Polski” odbędzie się 20 sierpnia br. Obejmować będzie zwiedzanie katedry. Spotkanie z przewodnikiem OT „Szlak Piastowski” 20.08.2017 o godz. 13:00 przy Pomniku Bolesława Chrobrego. Zwiedzanie jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane