sobota, 29 lipca 2017 13:06

Wojowie wkroczyli do Gniezna! - fotorelacja

 
Wojowie wkroczyli do Gniezna! - fotorelacja fot. Rafał Wichniewicz

Uroczystym pochodem ulicami miasta rozpoczęła się kolejna Koronacja Królewska. Festiwal kultury słowiańskiej po raz kolejny przyciągnął do Grodu Lecha wielu odtwórców.

Od kilku lat, tradycją Pierwszej Stolicy Polski, jest obchodzona co roku pod koniec lipca Koronacja Królewska. Na Placu św. Wojciecha pojawiło się duże obozowisko wojów wraz z rodzinami, a także rzemieślnikami, którzy przez dwa dni prezentować będą życie codzienne Słowian sprzed tysiąca lat.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym pochodem, który przeszedł ulicami Gniezna, a w którym szły wszystkie stany - duchowieństwo, królowie koronowani w naszym mieście, wojowie, rzemieślnicy, kobiety z dziećmi, a także muzycy - wszyscy poruszali się przy dźwiękach rodzimego zespołu Huskarl, który przygrywał przez całą drogę. Przemarsz zakończył się przed pomnikiem Bolesława Chrobrego, gdzie królowie wraz z biskupami oraz prezydentem Gniezna, powitali zgromadzonych odtwórców oraz licznych turystów. 

Zobacz także: Program Koronacji Królewskiej

1 komentarz

  • Link do komentarza prosport niedziela, 30 lipca 2017 09:36 napisane przez prosport

    Pięęęknie! Tak trzymać !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane