piątek, 21 lipca 2017 21:32

Gnieźnianie podtrzymali „łańcuch światła”

 
Gnieźnianie podtrzymali „łańcuch światła” fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy wieczór liczni mieszkańcy ponownie zebrali się pod Sądem Rejonowym w Gnieźnie, gdzie protestowali przeciwko zmianom w przepisach o sądownictwie.

Nieco mniejsza od wczorajszej, ale wciąż liczna grupa gnieźnian, zgromadziła się 21 lipca przed godziną 21:00 na Rynku, gdzie rozpalili znicze i świece, a także rozwinęli flagi i hasła. Tym samym postanowili ponownie dołączyć się do ogólnopolskiego protestu, przebiegającego pod hasłem "łańcuch światła".

O pełnej godzinie wszyscy wspólnie wyruszyli tą samą trasą, jaką przeszli dzień wcześniej w trakcie pierwszego protestu, ulicą Tumską i Podgórną pod Sąd Rejonowy przy ul. Franciszkańskiej. Na schodach wejściowych do gmachu, posprzątanych po poprzedniej manifestacji, ale wciąż noszących ślady wosku, poustawiano liczne znicze, które następnie ułożono w kształt słowa "veto". Po tym wszyscy zaśpiewali hymn narodowy, a następnie zaczęto skandować hasła "wolne sądy", "wolna Polska", "chcemy veta", "zwyciężymy", "wolność, równość, demokracja", "precz z kaczorem - dyktatorem". Po tym protestujący rozeszli się. 

102 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 03 sierpnia 2017 07:24 napisane przez wyborca

  Lista tych uczestników przejdzie do kroniki m.Gniezna, jako tych, którzy nie rozumieją słowa patriotyzm. Jednak nadzieja na nawrócenie istnieje zawsze i na to liczymy drodzy manifestanci.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 02 sierpnia 2017 22:08 napisane przez czytelnik

  Czego bronicie? Babcie i dziadki mimo obraźliwego komentarza niejakiego melchiora tylko tak do was będę się zwracać. Pytam ponownie, czego bronicie? Nie słyszeliście o zorganizowanej grupie przestępczej, na czele której stał prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie? Wasze wrzaski, histeria, lamenty, oburzenie, udział w protestach zmuszają do refleksji nad waszą kondycją intelektualną i moralną . Czy naprawdę nie widzicie, dlaczego reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna? Nie obserwowaliście, jak przez haniebne praktyki sędziów (m.in. Piotra Wachowicza) uniemożliwiano osądzenie komunistycznych zbrodni? Nie wiecie, że samobójstwa zbankrutowanych podwykonawców budowy autostrad to akt niewiary w sprawiedliwy proces z oligarchami-oszustami? Czy wasze rozumienie prawa nie pozwala pojąć, że przy każdym wyłudzeniu kamienicy w Warszawie uczestniczyli cwaniacy w sędziowskich togach? Nie słyszeliście o zorganizowanej grupie przestępczej, na czele której stał prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie? Nie wiecie, że Jan Bury przez 14 lat był członkiem KRS? To tylko promil zła z wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli tego nie pojmujecie, to znaczy, że zawodzi wasze rozpoznawanie rzeczywistości.

 • Link do komentarza Zenas niedziela, 30 lipca 2017 19:34 napisane przez Zenas

  No to łańcuszniki poczytajcie sobie: http://niezalezna.pl/103198-kazdy-dzien-odkladania-reform-w-sadownictwie-rodzaj-pastwienia-sie-nad-polakami

 • Link do komentarza melchior niedziela, 30 lipca 2017 15:38 napisane przez melchior

  czytelniku - każda z tych pań na zdjęciach, nawet jeśli jest babcią, to na pewno nie twoją, a jeśli babcią, to slowo - podstarzała- ma wydźwięk pejoratywny. pokaż siebie - ile masz wałków tłuszczu na brzuchu, jaki masz celullit na grubych udach, jakie pryszcze, a może zmarszczki na twarzy. potem zrób sobie test na IQ. i wtedy porównuj się z innymi. może wtedy nazwiemy ciebie podstarzałym playboyem albo starym satyrem, a może dzidzią- piernik. Nadal nic nie rozumiesz?

 • Link do komentarza analityk niedziela, 30 lipca 2017 12:46 napisane przez analityk

  A czytelnik to już sam nic nie potrafi wymyślić tylko powtarza propagandę tvpis. Żal takich ludzi. Są jak bezbronne owce prowadzone na rzeź.

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 30 lipca 2017 11:52 napisane przez Ja_Jestem

  @:Wilk:
  Absolutnie nie mam, zielonego pojęcia co zażywasz, ale wiem jedno, szkodzi to tobie i twojemu umysłowi. Zawsze namawiam wszystkich do zmniejszenia własnej agresji, tobie również polecam się wyciszyć gdzieś w środowisku przyrody. Uwierz — to bardzo pozwala na poprawę naszego samopoczucia i patrzenia na świat trzeźwo, bez jakichkolwiek dodatków chemicznych, typu leki...naprawdę.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 30 lipca 2017 11:48 napisane przez czytelnik

  Uczestniku łańcucha - to od kiedy prawda jest obraźliwa? podstarzałe babcie? Proszę bardzo, Na tuziny. Także dziadki .Także te, które wypinały piersi na aborcyjnym marszu. Wiele tych samych postaci. Doborowe towarzystwo obrony skorumpowanych sędziów i niesprawiedliwych sądów. Tych, co uważają siebie za nadludzi ( nadzwyczajna kasta!) i tych, którzy twierdzą, ze za dziesięć patoli nie da się przeżyć nawet na prowincji. I tych pospolitych złodziejaszków przeklejających metki cenowe, kradnących kiełbasy etc.Wszyscy sami siebie warci. A jakby zapytać niejednego z nich przeciw czemu czy komu manifestują, to ani be, ani me ani kukuryku. Bo wiedza ich w temacie zerowa!

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 30 lipca 2017 11:42 napisane przez Ja_Jestem

  Miejmy nadzieję, że nasz "ukochany" pan prezydent A. Duda okaże się człowiekiem z t/z kręgosłupem moralnym na tyle, że nie podpisze tych ustaw i temu małemu kaczorkowi dyktatorowi zagra na nosie. Tym samym....... zyska większe poparcie społeczne, nawet drugiego sortu, do którego pewnie i ja się zaliczam.

 • Link do komentarza uczestnik łańcucha światła widoczny na zdjęciu niedziela, 30 lipca 2017 10:58 napisane przez uczestnik łańcucha światła widoczny na zdjęciu

  Cytelniku, potrafisz tylko obrażac, nie stać ciebie na merytoryczną wypowiedź, bo prawdopodobnie nie masz zbyt celnych argumentów. Można wnioskować, że jesteś osobą sklonną do przemocy - w środowisku rodzinnym i pracowniczym - szczególnie , gdy coś nie jest po Twojej myśli.Wyrazy współczucia dla ludzi, którzy są w Twoim otoczeniu i nie ze swojej winy są po prostu inni niż Ty. Życie jest piękne - uśmiechnij się, zajmij się sobą, może zacznij po prostu od tego ,żeby kochać bliźniego jak siebie samego. I nie oczekuj,że Tobie się poprawi, jak inni będą mieli gorzej. Zacznij ulepszać siebie, a naprawdę będziesz miał lepsze relacje z całym otoczeniem. przemyśl to, zanim cokolwiek odpowiesz.
  z wyrazami szacunku osoba myśląca inaczej niż Ty.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 28 lipca 2017 23:14 napisane przez czytelnik

  Zdegenerowane towarzystwo, w tym podstarzałe babcie z czarnego protestu. Już po tym widać, kto popiera te polskie sądy-nierządy. I to są przyjaciele polskich sędziów. A Kruczek chce błysnąć zniczem i z powrotem wejść do polityki? Jedna wielka nędza w tym zgromadzeniu.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 27 lipca 2017 03:22 napisane przez wilk

  Wszystkim tym zgromadzonym,a szczególnie tym paniom z plakatem z ..zapałkami..... ,podniósł bym wiek emerytalny do 67 LAT albo tak jak chciał WASZ tchórzliwy GURU,który uciekł z kochanką do Brukseli,do 69 LAT,bezwzględnej pracy,na umowach śmieciowych,za najniższą krajową BRUTTO !!!!!Przecież wasze wolne sądy,również osobie ajatollaha Rzeplińskiego,stwierdziły zgodność z konstytucją ,podniesienie WIEKU oraz ZŁUPIENIE pieniędzy z OFE !!!!!
  Dlatego popieram WOLNĄ POLSKĘ,którą mamy dopiero od 2015r,a partię SŁUP zwaną z pozoru obywatelską.która zrobiła z POLSKI i polskiego społeczeństwa,państwo TEORETYCZNE,powinno się zdelegalizować,jako SZKODLIWĄ dla normalnych POLSKICH OBYWATELI,podobnie jak jej partię matkę PZPR !!!!

 • Link do komentarza wilk czwartek, 27 lipca 2017 02:59 napisane przez wilk

  Popieram !!! Tez jestem za wolnymi sądami !!!! Za wolną Polską,za demokracją!!! Dlatego popieram.......jedyną PROPOLSKĄ partię jaką jest dziś PIS,czy koalicja Zjednoczonej Prawicy !!!!!! A partie JURGIELTNIKÓW z PO,SLD,PSL i N powinny być wyrzucone na śmietnik polskiej historii,jako szkodliwy ODPAD !!!!

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 26 lipca 2017 14:44 napisane przez rezigiusz

  Coź czyli widac iz te "spacery" nie sa w obronie Sądów tylko zwykle protestowanie opozycji wobec koalicji a nie w obronie demokracji i Sądów.

 • Link do komentarza e.puapiusz środa, 26 lipca 2017 13:59 napisane przez e.puapiusz

  boś nieświadom.
  jak Ci każą pracować po równo i nie będziesz mógł dorobić ani wyjechać za granicę , nie będzie pieniędzy na nic poza kiełbasą wyborczą czyli 500+ i będziesz mogł wybrać tylko między radnym pis.... a radnym pis a potem będzie już ich wskazywał pierwszy sekretarz pis z rady powiatowej pis
  to się ockniesz ...

  i wszyscy będą żyli prawo i sprawiedliwie ....

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 26 lipca 2017 13:41 napisane przez rezigiusz

  @e.puapiusz ale ja nikogo nie proszę aby ktoś w moim imieniu spacerował z Rynku pod Sąd Rejonowy bo nikogo z tych osób nie upoważniłem aby spacerował w moim imieniu.
  Wydaje mi się iż oni spacerują gdyż czegoś się obawiają i mając coś na sumieniu a do tego aby pokazać się na zdjęciach. Fajnie też plakaty .N wiszą co to się nie zmieni jak wejdą zmiany w Sadach. Cóż można by rzec że teraz im pasuje i dlatego spacerują bo to my mamy te przywileje w Sądach które sa tam wymienione. Śmieszne są te odniesienia

 • Link do komentarza e.puapiusz środa, 26 lipca 2017 12:59 napisane przez e.puapiusz

  Do knowhow.

  W jakim celu Ty pacerujesz własnie w tym miejscu nie wiem i nie chcę wiedzieć. To na razie wolny kraj.

  Uwazaj jednak, bo jesli "spacery", jak je nazwales, pod sąd nie przyniosą skutku to niebawem będziesz się musiał tłumaczyć smutnym panom co robisz na Wenecji i dlaczego, a jak odpowiedź ich nie zadowoli to Twoje spacery przeniosą w inne , dobrze strzeżone miejsce...

 • Link do komentarza knowhow środa, 26 lipca 2017 12:33 napisane przez knowhow

  epuapiusz, skoro spaceruję na wenecji to też robię dla wolności? wow

 • Link do komentarza e.puapiusz wtorek, 25 lipca 2017 22:41 napisane przez e.puapiusz

  spacerują żebyś ty i twoje dzieci mogły spacerować po ulicach zamiast pracować w kołchozie

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 25 lipca 2017 21:38 napisane przez rezigiusz

  Jak tam puczysci z Pierwszej Stolicy Polski jeszcze spaceruja z Rynku pod Sąd Rejonowy w Gnieźnie czy juz im przeszło

 • Link do komentarza WIZJONER wtorek, 25 lipca 2017 07:28 napisane przez WIZJONER

  Warto zobaczyć te MEMY


  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/internauci-oceniaja-decyzje-o-wecie-prezydenta-dudy/6nhncsw#slajd-10

startpoprz.123456nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane