sobota, 15 lipca 2017 16:50

Krwiodawcy pamiętają o chorych w trakcie wakacji

 
Krwiodawcy pamiętają o chorych w trakcie wakacji fot. Rafał Wichniewicz

Wakacje to dla wielu czas beztroski i dobrej zabawy. Niewielu jednak wie, że jest to też okres, kiedy rośnie zapotrzebowanie na krew, której w szpitalach wówczas często brakuje.

Z hasłem "Chorzy nie mają wakacji!" w całym województwie odbywają się zbiórki krwi. Tak było też w sobotę 15 lipca, kiedy to - wzorem poprzednich akcji - na parkingu przy Galerii Gniezno pojawił się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przyjechał on na zaproszenie organizatorów - klubu Honorowych Dawców Krwi przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej oraz sklepu Carrefour działającego w hipermarkecie przy ul. Pałuckiej. 

Jak można było się przekonać, do tego wyjątkowego gestu, jakim jest podzielenie się anonimowo z kimś innym swoją krwią, nie trzeba było specjalnie nikogo zachęcać. Od momentu, jak tylko krwiobus pojawił się na parkingu w sobotnie przedpołudnie, na placu pojawiło się wielu dawców. Oczekujący w kolejce mogli liczyć na wodę, skromny poczęstunek i dobre słowo od organizatorów, a najmłodsi także na słodkie prezenty.

W sumie w sobotę do akcji zdecydowały się podejść 54 osoby, przy czym krew oddać mogło 41 krwiodawców, co daje łącznie 18,45 litrów zebranej krwi. Każdy dawca mógł liczyć - poza pakietem RCKiK - na wiele dodatkowych podarunków, przekazanych przez organizatorów.

Z tego miejsca informujemy iż kolejna akcja klubu HDK oraz Carrefour odbędzie się w sobotę 12 sierpnia. Dokładnych informacji o godzinach należy poszukiwać na stronie RCKiK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane