poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:36

Przekazali sprzęt zakupiony ze zbiórki oddziałowi dziecięcemu

 
Przekazali sprzęt zakupiony ze zbiórki oddziałowi dziecięcemu zdjęcie nadesłane

W miniony piątek Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci odwiedziło oddział dziecięcy w gnieźnieńskim szpitalu przy ul. św. Jana, gdzie przekazany został sprzęt zakupiony w związku z charytatywną, trzecią już zbiórką na oddział dziecięcy w Gnieźnie.

Zbiórka dotyczyła także oddziału dziecięcego hematologiczno-onkologicznego w szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, na który trafiają także dzieci z Gniezna i okolic. Tegoroczna edycja akcji udała się dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gniezna, Trzemeszna i Żydowa.

W tym roku w zbiórce o numerze 2017/132/KS udało się zebrać 5 678,28 zł z czego nieco ponad 3000 zł przeznaczono na oddział w Gnieźnie. Za te pieniądze zakupiony został sprzęt niezbędny dla oddziałów dziecięcych, m.in. inhalatory, nebulizatory, artykuły higieniczne, wózek do sprzątania, podgrzewacze do butelek, czajniki, mikrofalówka, a także wiele gier i zabawek na wyposażenie świetlicy.

Stowarzyszenie z tego miejsca chce podziękować mieszkańcom Gniezna, Trzemeszna i Żydowa za ich ofiarność i wsparcie. Szczególne podziękowania kierowane są także w stronę Stowarzyszenia Trzemeszeńscy Patrioci, które przyczyniło się do rozpropagowania akcji, a ich pomoc miała znaczny wpływ na wynik zbiórki. W przeszłości z przekazanych środków m.in. wymalowano oddział, zakupiono także podobne przedmioty, jak to miało miejsce tym razem. Jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie jest to ostatnia taka zbiórka.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane