sobota, 24 czerwca 2017 11:35

Absolutorium pedagogiki w GSW Milenium

 
Absolutorium pedagogiki w GSW Milenium fot. Rafał Wichniewicz

W ostatnią sobotę czerwca aż 196 studentów zakończyło swoją naukę na poziomie licencjatu i magisterium w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium.

Uroczyste zakończenie studiów dla kierunku pedagogika odbyło się przy udziale zaproszonych gości - parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli innych uczelni wyższych, rodzin absolwentów oraz ich samych. Po rozpoczęciu absolutorium, do zgromadzonych przemówił rektor GSW Milenium dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium.

- Polacy wciąż twierdzą, że są wielkim narodem, choć tak naprawdę wciąż nie potrafią zdefiniować, na czym ta wielkość polega. Często padają lakoniczne wypowiedzi "Jan Paweł II, Mickiewicz, Słowacki, Chopin, bohaterskie powstania" i tak zdaniem Marka Kasprzaka tkwimy w przeświadczeniu, że uznanie się nam należy, ale sami uznać się nie potrafimy. Gdy zapytasz się Hiszpana, dokąd jedzie na wakacje, to on nie zrozumie tego pytania, bo przecież Hiszpania jest najpiękniejsza. Zapytaj Polaka, a on często powie, że wszędzie tylko nie w Polsce bo tu są Polacy. Zapytaj Szwajcara, jaki zegarek albo czekoladę kupuje, a on odpowie - jestem Szwajcarem, przecież wiadomo. Tak zapytaj Włocha o makaron, Francuza o wino i sery. Każdy z nich wie i jest świadomości wielkości i wartości swojego narodu. My Polacy często wolimy inne niż nasze, a jak zauważył Kasprzak, często nie doceniamy siebie, oszukujemy, obrażamy i wzajemnie wykorzystujemy, zapominając o tym, że tak jak widzimy siebie, tak widzą nas inni. Dlaczego tak jest? Zapomnieliśmy o inteligencji rozumu, która musi stać się celem w samym sobie. Nie po to, aby wygrać wybory czy sprzedać czegoś więcej, zdobyć więcej lajków na Facebooku czy Instagramie, ale ta inteligencja rozumu ma dawać pełne poczucie pełni człowieczeństwa. Szczególnie dziś, kiedy wiedzę czerpiemy z innowacyjnych mediów, które są nastawione na proces "szybko się dowiedzieć i szybko zapomnieć" - mówił dr Hubert Paluch, nawiązując do istoty konieczności podnoszenia świadomości o wartości naszego narodu u nas samych. 

Następnie czterem absolwentkom wręczono Tarcze Herbowe Społeczności Akademickiej GSW Milenium - Joannie Miśkiewicz, Justynie Wenta, Annie Sołtys-Stawowej, Emilii Sell. Statuetki okolicznościowe otrzymała Katarzyna Mazur, Emilia Puchalska i Loreta Seemann, a ponadto osiem osób z pedagogiki zostało odznaczonych listem gratulacyjnym - Tomasz Chełek, Roma Karolewska, Agnieszka Jamroszczak, Katarzyna Starczewska, Kamilla Pawlak, Martyna Młodzieniak i Urszula Malewska. Dodatkowo Anna Maciejewska otrzymała nagrodę za najlepszą pracę dyplomową, która została oceniona na bardzo dobry z wyróżnieniem. Uroczystość zakończyły przemówienia zaproszonych gości.

5 komentarzy

 • Link do komentarza mgr poniedziałek, 26 czerwca 2017 17:40 napisane przez mgr

  @ Jolanta - grunt to wiedzieć na czym zarabiac. Ale nadzieja, że to eldorado niedlugo sie skonczy.

 • Link do komentarza Jolanta poniedziałek, 26 czerwca 2017 16:15 napisane przez Jolanta

  Jak szkoła taki dyplom....dla mało ambitnych żeby się dowartościować że skończyłam studia na 5. Generalnie szkoła 1000 prezentacji PP..... tak wyglądają egzaminy i zaliczenia:) Przeciętna średnia 5.0 a jak ładne prezentacje robisz to 5+ :) Ja przedmioty prezentacją PP zaliczałam w liceum.... na studiach pasowało by wymagać więcej ....dużo więcej. W środowisku pracodawców .....Dyplom GSWM ma mniejsze poważanie niż porządne świadectwo z gimnazjum...szukając pracy nie jednokrotnie się o tym przekonałam....pracodawca widząc dyplom GSWM robił uśmiech i odkładał CV na bok i kończył rozmowę:(

 • Link do komentarza uniwersytecki pedagog niedziela, 25 czerwca 2017 00:28 napisane przez uniwersytecki pedagog

  Przecież chodzi tylko - tak myślę - o papierek. A sprawa pracy to rzecz drugorzędna. Niestety.

 • Link do komentarza Łukasz sobota, 24 czerwca 2017 20:35 napisane przez Łukasz

  Studiować Pedagogikę, i jeszcze za to płacić, w dodatku na Uczelni pozbawionej jakiegokolwiek prestiżu! Czym kierują studenci?

 • Link do komentarza Czytelnik sobota, 24 czerwca 2017 14:29 napisane przez Czytelnik

  Kierunek pedagogika. Nasuwa się pytanie kto i dlaczego wybiera taki kierunek ? Przecież cały czas mówią, że jest to zawód nadwyżkowy. No ale każdy z nich chce mieć 3 miesiące wakacji i 20 godz. tydzień pracy. Za parę miesięcy będą mieli pretensje do Tych właśnie parlamentarzystów, ze nie ma pracy. Powodzenia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane