wtorek, 13 czerwca 2017 10:18

Nadchodzi festyn rodzinny z „Motosercem”

 
Nadchodzi festyn rodzinny z „Motosercem” fot. Rafał Wichniewicz

Już w najbliższą niedzielę gnieźnianie będą mogli okazać swoje serce, uczestnicząc w imprezie charytatywnej, połączonej ze zbiórką krwi. 

W niedzielę 18 czerwca odbędzie się festyn rodzinny „MOTOSERCE Serce-Sercu Gramy dla Gabrysi, Tymona i Jakuba”, którego celem będzie niesienie pomocy trójce małych gnieźnian, potrzebujących wsparcia w leczeniu. Na imprezę zaprasza Stowarzyszenie „Żyrafa” wraz z Klubem Motocyklowym Born To Ride Poland.

- Pierwszą część imprezy stanowi "Motoserce", gdyż częścią składową festynu jest ogólnopolska akcja krwiodawstwa, organizowana przez kongres polskich klubów motocyklowych. Jest to już 9 edycja tego wydarzenia i 80 klubów jest zaangażowanych w jej organizację. W poprzednich edycjach w latach 2009 - 2016 udało się zebrać ponad 25 tys. litrów krwi. Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji - mówił Tomas z Born To Ride.

- Postanowiliśmy z motocyklistami połączyć nasze siły i w tym roku festyn rodzinny będzie imprezą, która wesprze trójkę dzieci - 15-miesięczną Gabrysię, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni, 18-miesięcznego Tymona, który ma zespół Downa i 8-letniego Jakuba, który choruje na białaczkę. Jakub najbardziej wpisuje się w Motoserce, gdyż ta krew też na pewno trafi do niego z uwagi na to iż co kilka dni ma ją przetaczaną. Zbiórkę będziemy przeprowadzać na terenie całego miasta, ale też zapraszam w niedzielę na Plac św. Wojciecha, gdzie będzie czekało dużo atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin - mówił Michał Dziel ze Stowarzyszenia „Żyrafa”. W trakcie festynu na scenie pojawią się uczestnicy i finaliści programu Voice of Poland oraz grupa "Sama river blues". 

Impreza odbędzie się w niedzielę 18 czerwca na Placu św. Wojciecha. Zbiórka krwi w krwiobusie trwać będzie od godziny 12:00 do 17:00, a sam festyn rozpocznie się od godziny 15:00 i potrwa do 22:30. Koncert The Voices of Hope rozpocznie się około godziny 19:00. Zapraszamy!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane