środa, 24 maja 2017 16:30

Dni Niechanowa z seniorami

  mn
Dni Niechanowa z seniorami zdjęcie nadesłane

W ramach obchodzonych po raz kolejny tytułowego wydarzenia, odbyło się spotkanie dla najstarszych mieszkańców tej miejscowości.

W słoneczny, popołudniowy  wtorek na zaproszenie inicjatorów - Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej i wójta gminy Eugeniusza Zamiara, sala Gminnego Ośrodka Kultury, po raz czwarty w ramach trwających Dni Niechanowa, wypełniła się po  brzegi  seniorami z terenu gminy.

Przybyłych gości powitał Eugeniusz Zamiar oraz przewodnicząca stowarzyszenia Grażyna Kozanecka. W swoich przemówieniach podkreślali rangę i znaczenie osób starszych, wyrazili szacunek, pamięć i wdzięczność za wkład pracy na rzecz lokalnej społeczności, życząc zdrowia i wielu lat życia. Swoją obecnością zaszczyciła również skarbnik gminy Maria Graczyk, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich i  Klubu Róża Danuta Muskus, przewodnicząca KGW "Wspólnie" z Trzuskołonia Lidia Łukomska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Teresa Jastrzębska oraz  Agata Zybała.

Spotkanie uświetniła Grupa Teatralna "Baj" działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dopiewie oraz Zespół śpiewaczy "Róża" z Niechanowa. Grupa teatralna rozbawiła gości swoim występem zatytułowanym "Kawiarenka absurdów", natomiast zespół "Róża" zaśpiewał piękne  pieśni Maryjne, w które włączyli się do śpiewu wszyscy seniorzy. Atmosfera była przemiła i trwała do późnych godzin. Na pożegnanie organizatorzy usłyszeli mnóstwo ciepłych podziękowań za zaproszenie, organizację i pamięć o najstarszych mieszkańcach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane