poniedziałek, 08 maja 2017 12:52

Migawki z miasta - Dla kogo jest ten chodnik?

 

„Gdyby nie wystawa, drzewa i pomnik, to na pewno w tym miejscu można byłoby znaleźć jeszcze więcej miejsca do zaparkowania.”

Taka myśl, jak powyższa, zapewne przyszła do głowy kilku kierowcom, którzy w minioną niedzielę w godzinach przedpołudniowych urządzili sobie dziki parking na niewielkim placu przy wspomnianej świątyni.

Przypomina to sytuację rodem z ul. Tumskiej, gdzie źle parkujący kierowcy od kilku tygodni (nie tylko w niedziele) otrzymują pouczenia i mandaty od służb porządkowych za nieprawidłowe parkowanie i to w obliczu licznych miejsc postojowych, jakie są dostępne na terenie Kurii, przy ul. Słomianka czy Łaskiego.

Podobnie było w minioną niedzielę (7 maja) na ul. Chrobrego, krótko po godzinie 10:00. Zrozumieć można to, iż pogoda tego dnia nie za bardzo zachęcała do spacerów, ale nie usprawiedliwia to faktu, że na ul. Sienkiewicza i Mickiewicza, oddalonych o zaledwie 100 - 150 metrów, znaleźć można było wolne miejsca postojowe. Tymczasem pieszym pozostawiono lawirowanie pomiędzy samochodami, a przy okazji na pewno nadwyrężono zapewne ostatnie (z jeszcze całych) płytek chodnikowych. Inna kwestia to sprawa estetyki i tego, jaką wizytówkę dajemy temu miejscu, przy którym stoi pomnik patrona Gniezna.

Od lat możemy obserwować zanikanie kultury spacerów na rzecz "kultury" podjeżdżania samochodem do celu oddalonego nawet niecały kilometr od domu i parkowania "jak najbliżej" i "na każdy możliwy sposób". Pozostaje więc pytanie, czy da się to w ogóle zmienić?

 


Migawki z miasta - Codziennie wielu mieszkańców Gniezna spotyka się z różnymi sytuacjami - śmiesznymi, absurdalnymi czy po prostu dziwnymi. Te, które udaje się uwiecznić na zdjęciach, zarówno przez naszą redakcję, jak i Czytelników, staramy się umieszczać w tym, nie zawsze poważnym, ale dającym pole do dyskusji nieregularniku "Migawki z miasta".

49 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com środa, 17 maja 2017 13:21 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Udzielając odpowiedzi na wciąż powtarzające się pytania - nikt nie prosił o numery rejestracyjne samochodów ze zdjęć zamieszczonych w artykule.

  Pozdrawiamy

 • Link do komentarza hehehehehehe środa, 17 maja 2017 11:45 napisane przez hehehehehehe

  Poinformowana coś kręcisz , autka chyba stoją bokiem do kamery , no i pytanie czy kamera jest sprawna bo wcześniej jakoś szukali świadka wypadku na Chrobrego - czyli kierowcę nieznanego samochodu, chociaż niby jest monitoring
  http://gniezno24.com/aktualnosci/item/9480-policja-poszukuje-swiadka-zderzenia-na-ul-chrobrego

  Mam dziwne wrażenie że gdyby ten monitoring tam działał to ci kierowcy by tak ochoczo nie parkowali na chodniku

 • Link do komentarza gnieźniak środa, 17 maja 2017 08:56 napisane przez gnieźniak

  Może redakcja nam odpowie, czy zwracali się do niej policjanci o numery tych pojazdów? Bo sprawę trzeba jakoś prawnie zakończyć.

 • Link do komentarza Poinformowana wtorek, 16 maja 2017 23:09 napisane przez Poinformowana

  Kierowca/szofer/pytacz/odpowiadacz-jak tam się chłopie nazywasz w każdym komentarzu,tylko szmącisz i ziejesz nienawiścią chyba za mandacik od policjantów. Policja nie musiała prosić redaktora,bo zdjątka dostała od chłopaków z monitoringu. Boisz się,że mandacik za kretyńskie parkowanie przy pomniku będzie,napewno będzie.

 • Link do komentarza odpowiadacz wtorek, 16 maja 2017 14:42 napisane przez odpowiadacz

  pytaczu , skoro nie ma odpowiedzi to i wygląda na brak reakcji , a jak brak reakcji to wygląda że w Gnieźnie wszyscy możemy sobie parkować samochody na chodnikach

 • Link do komentarza pytacz wtorek, 16 maja 2017 10:15 napisane przez pytacz

  Skoro nie ma odpowiedzi, to znaczy, że władze porządkowe wybiórczo stosują przepisy. A może jednak się mylę? Społeczeństwu poinformowanemu o łamaniu kodeksu należą się jednak wyjaśnienia!

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 15 maja 2017 21:48 napisane przez szofer

  Ponawiam swoje pytanie. Czy policja złożyła do redakcji zapytanie w sprawie tych pojazdów ( chodzi o odkrycie dla ich celów tablic rejestracyjnych)?

 • Link do komentarza też kierowca czwartek, 11 maja 2017 23:32 napisane przez też kierowca

  Czy policja zwróciła się chociaź do redakcji o odsłonięcie tych tablic rejestracyjnych do odczytania? A może ksiądz prosił by nie karać przestępców? Odpowiedź jakakolwiek należy się czytelnikom, bo w przeciwnym razie są w Gnieźnie ludzie równi i rowniejsi wobec prawa.

 • Link do komentarza reżyser czwartek, 11 maja 2017 21:39 napisane przez reżyser

  4władza ma moc sprawczą,prawda. Tylko zamiast bić pianę może lepiej 4władza zapytałaby poprostu obsługę monitoringu ile wykroczeń zarejestrowali i co z tego wynikło. Niby takie proste a jednak... A zamknęłoby gęby pieniaczy wszystko wiedzących lepiej.

 • Link do komentarza rysiu czwartek, 11 maja 2017 20:05 napisane przez rysiu

  IV WŁADZA - tylko ona ma moc sprawczą w tym kraju - większość afer w naszej umiłowanej Ojczyźnie ujrzało światło dzienne dzięki dziennikarzom właśnie, bo powołani do tego ludzie i instytucje nie potrafiły zareagować bez mediów - afera Rywina, afera łódzka, nagrania z restauracji - być może inaczej nie można! W świetle kamer łatwo się pracuje i zbiera się pochwały, nagrody czy ordery!

 • Link do komentarza szofer wtorek, 09 maja 2017 10:25 napisane przez szofer

  Ja-jestem - święta prawda. Co robił pracownik siedzący przed monitorem monitoringu miasta? A może meldował, a mundurowi nie chcieli psuć niedzieli kierowcom? A przecież wystarczyłoby obfotografowanie wszystkich pojazdów i wezwania do zapłacenia kary. Dlaczego dziennikarze bez przerwy mają wyręczać stróżów prawa? Czytelników należy poinformować o tym, co zrobiono z opisanym zajściem, bo tego wymaga etyka i poszanowanie mieszkańców.

 • Link do komentarza lokator wtorek, 09 maja 2017 09:39 napisane przez lokator

  Ad. 1234 - jasiu nie o tym pisał, więc odpowiedź jest nie na miejscu. Natomiast co do Urbisu pełna zgoda. Nie poradził sobie ze śmieciami, to w nagrodę dostał administrację budynkami miasta i w dodatku prawem kaduka zarządza tzw. mieniem porzuconym. Niestety, ta działalność jest co najmniej kontrowersyjna i potrzeba w tym zakresie naprawdę porządnej i wnikliwej kontroli z zewnątrz.

 • Link do komentarza Ja_Jestem wtorek, 09 maja 2017 08:51 napisane przez Ja_Jestem

  ....monitoring? Ależ on tam jest, a dokładnie, to nad apteką i ma nader świetny punkt obserwacji co dzieje się wokoło. Teraz tylko powinno się zadać pytanie, czy w tym dniu obsługa tegoż monitoringu przymknęła oko z uwagi na to "wydarzenie", dlatego nie stwierdzono łamania postanowień o przepisach w ruchu miejskim?

 • Link do komentarza 1234 wtorek, 09 maja 2017 06:43 napisane przez 1234

  Jasio nie fantazjuj , nie potrzeba być u władzy żeby mieć wiedzę z internetu i rozumieć pewne sprawy czego i tobie życzę. Opłaty za śmieci są od końca kadencji Kowalskiego , do dzisiaj nic nie słychać żeby uszczelniono te opłaty. Budasz podniósł jedynie opłaty tym co już płacili żeby się jemu zbilansowało za tych co nie płacili, on sam mówił że ileś tysięcy brakuje. Gdyby zrobił z tym porządek to już by się pochwalił a zresztą obiecywał radnemu że jak to uporządkują to obniżą te podwyższone opłaty i nic nie słychać o obniżkach. I za takie "porządki" Budasz daje jeszcze Kowalskiemu prezesurę i do tego te cyrki z urlopem. Śmieciami zajmuje się URBIS i urzędnicy z magistratu i do tego jeszcze strażnicy ? i nie słychać końca tej sprawy ? Jak nie było komputerów to urzędnicy mieli segregatory i drewniane liczydła i takie sprawy mieli opanowane.

 • Link do komentarza blondie wtorek, 09 maja 2017 00:02 napisane przez blondie

  proponuję etacik dla redaktora-reportera w UM - w koncu skutecznie zasila kasę miejską,,, zwrot gwarantowany na 100% !!

 • Link do komentarza Jasio poniedziałek, 08 maja 2017 21:10 napisane przez Jasio

  ad. kicha - jak Ty byleś u władzy, to był porządek? Stuknij się w czoło!

 • Link do komentarza 1357 poniedziałek, 08 maja 2017 21:07 napisane przez 1357

  Sami znawcy hejtuja i najeżdżają na policje i straż miejska ale może niech wypowiedzą się kierowcy tych samochodów które widać na zdjęciach jak trzęsą portkami bo za chwile dostaną albo już dostali mandaty za swoje idiotyzmy. Popieram co robi policja i straż, oni nie będą stali przy każdym kościele bo jest wiele spraw do załatwienia. Na idiotów co parkują źle wszędzie tylko mandaty i jeszcze raz mandaty. Nawet jakby zrobić akcje całej policji i straży i ukarać w jednym dniu 50000takich,to myślicie,że następnym razem żaden się nie znajdzie?? Bzdrura,dlatego karać maxymalnie.

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 08 maja 2017 20:51 napisane przez Kierowca

  Dajcie spokój Straży Miejskiej i Policji. W sytuacji gdy ul. Pstrowskiego jest cała zastawiona. Po telefonie zawsze przyjadą. Apel do Pana Prezydenta o zwiększenie etatów i prowizję za wykonaną pracę. Jak widać na zdjęciach zarobią na siebie.

 • Link do komentarza rozczarowany bezmyślnością poniedziałek, 08 maja 2017 20:50 napisane przez rozczarowany bezmyślnością

  " ..... nieeeeeeee , nooooo żenada , jak tak w ogóle można ??? Na chodniku parkowanie , jak to wygląda ??? A dlaczego nie wjechali sobie i nie zaparkowali w kościele ??? Wygodniej by przecież było - pod dachem , nie napadało by na głowę , komunie by dziecko przyjeło bezpośrednio z samochodu , ech tam , bezmyślni ci kierowcy jacyś , tylko że zapewne schody , wąskie drzwi przeszkodziły , ale gdyby tak zrobić jakies zjazdy , podjazdy , wprowadzić kilka udogodnień i któż to wie ..... " Oby się polepszyło gnieznienskim kierowcom.

 • Link do komentarza gosia poniedziałek, 08 maja 2017 20:17 napisane przez gosia

  w Polsce ZAKAZY są po to by ich nie przestrzegać a łamać..... parę lat temu dostałam mandat za parkowanie pod św. Michałem, a teraz dzień w dzień tam parkują, nieważne piątek, niedziela, poniedziałek ..... i po co są jakiekolwiek znaki ZAKAZU w tym mieście, koło cmentarza św. Krzyża ustawili znaki i co? co pogrzeb i co niedziela nie ma jak przejechać, a o tym by nawet wysadzić starszą matkę - też można zapomnieć..... po co znaki w tym mieście?? nawet jak ich nie ma, bo w końcu placyk przy św. Michałem czy Garnizonowym to prawie skrzyżowanie i każdy normalny kierowca powinien wiedzieć jak się zachować!

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane