sobota, 22 kwietnia 2017 16:42

Kolorowy jarmark na ulicach miasta

 
Kolorowy jarmark na ulicach miasta fot. Magdalena Wardęcka

W sobotę 22 kwietnia rozpoczęły się uroczystości Wojciechowe. Z tej okazji na głównych ulicach miasta pojawiły się stragany.

Po raz kolejny na ulicach Mickiewicza, Chrobrego oraz Łubieńskiego stanęły stragany, które są nieodłącznym elementem Uroczystości ku czci św. Wojciecha i Imienin Miasta. Mimo wyjątkowo złej pogody ulice miasta zapełnił kolorowy jarmark, który swych entuzjastów znalazł zwłaszcza wśród najmłodszych.

Przypominamy, że w niedzielę 23 kwietnia jarmark startuje o godzinie 10:00.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Olek środa, 26 kwietnia 2017 08:53 napisane przez Olek

  Ad. Wesoły Kawaler - na pewno na straganach nie ma już (na szczęście!) gipsowych Kościuszków, kogutów i innych tego typu figurek.

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler środa, 26 kwietnia 2017 07:06 napisane przez Wesoły Kawaler

  Poszedłem na "odpust" po kilkudziesięciu latach, sprawdzić z ciekawości, czy na straganach znajdę korki, kapiszony i piłeczki na gumce. Nadal takie rzeczy można kupić :)

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 23 kwietnia 2017 12:10 napisane przez Ja_Jestem

  ....wielu mogłoby mieć na temat tego dnia, jakim niewątpliwie jest to „święto” swoje zdanie, czy też uzasadnione racje jak nie przymierzając (rezigiusz, koryfeusz i wielu innych). Jednak i ja sam muszę się zgodzić z wypowiedzią ww. osób, że jednak..... jest to biegunowo odległe od faktycznego znaczenia tego dnia. Wszyscy wierzący i nie tylko, idą w szpaler tych stoisk z Chińskim chłamem niepozbawionym wszelakiej chemii, za pomocą której zostały stworzone, i kupuje się bez opamiętania, nie zwracając na to, czy prodykty sprzedawane posiadają tak zwany certyfikat UE. Co do cen to już raczej nie będę się odnosił, kto był, to widział to cwaniactwo, losy za 5zł a wygrana częstokroć o 80% niższej wartości, ale cóż jesteśmy chyba coś winni wnukom czy też naszym dzieciom, i walimy w szpalery stoisk świadomi tego, że nasze pociechy usatysfakcjonowane opuszczą ten teren pełen chłamu, i wszelakiej maści wyrobów niewiadomego pochodzenia...

 • Link do komentarza drwal niedziela, 23 kwietnia 2017 11:40 napisane przez drwal

  temat kas powtarza się co rok!! ci handlarze ukrywają skrzętnie swoje dochody... a skarbówka tam nie zagląda, bo przeważnie budy jarmarczne stawiają w weekendy a kontrolerzy wtedy nie pracują tylko kupują....

 • Link do komentarza Shredder niedziela, 23 kwietnia 2017 10:51 napisane przez Shredder

  Już w szkole podstawowej uczyli, że przeciwieństwa się przyciągają. Trzeba było uważać.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 23 kwietnia 2017 09:17 napisane przez rezigiusz

  @skarbiec mialem to napisać w moim pierwszym poscie ale widze ze nie tylko ja sie tym interesuje ☺

 • Link do komentarza ??? niedziela, 23 kwietnia 2017 08:22 napisane przez ???

  Urzędnik, o co Tobie chodzi? Jak już się nie masz do czego przyczepić, to Ci strój strażnika nie odpowiada. A niby dlaczego musi być zawsze umundurowany?

 • Link do komentarza skarbiec sobota, 22 kwietnia 2017 23:47 napisane przez skarbiec

  A kasy fiskalne mają?

 • Link do komentarza urzędnik sobota, 22 kwietnia 2017 20:44 napisane przez urzędnik

  Ludzie a widzieliście kto kierował pojazdem straży miejskiej. Sam Policjant Warda, słynny strażnik -inspektor starszy z nagrania, w ciuchach cywilnych i w czapeczce z targowiska.To są jaja co się dzieje obecnie w straży ​miejskiej.A Budaszowi to odpowiada.

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 22 kwietnia 2017 17:46 napisane przez rezigiusz

  Jarmark chińszczyzny i wszelakiego chłamu ktory nic nie ma wspolnego z imieninami miasta jak i Św. Wojciechem !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny