Jesteś tutaj:Sport Znakomity start AKT Samuraj Gniezno w Mistrzostwach Wielkopolski
środa, 18 maja 2022 15:28

Znakomity start AKT Samuraj Gniezno w Mistrzostwach Wielkopolski

  mn
Znakomity start AKT Samuraj Gniezno w Mistrzostwach Wielkopolski zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę 15 maja 2022 r. w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym.

Do podpoznańskiej miejscowości zjechały zawodniczki i zawodnicy nie tylko z Wielkopolskich klubów tj. Orła Poznań, Orła Lusowo, Orła Września, Samuraja Gniezno, ale także spoza naszego województwa. Na Mistrzostwa dotarły kluby z Zielonej Góry, Warszawy, Włocławka, Oleśnicy, Polkowice-Lubin czy Ozorkowskiego-Zgierskiego KK. To sprawiło, że rywalizacja była ciekawsza, a zawodnicy mogli się sprawdzić na tle karateków z innych poza Wielkopolską klubów. Sędzią Głównym zawodów był Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). W Mistrzostwach nie zabrakło sportowców Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno zarówno z Sekcji Gniezno jak również z Sekcji Trzemeszno. Wysoki poziom szkolenia w naszej Akademii sprawił, że po raz kolejny z zawodów Gnieźnianie wrócili z workiem medali. Nasi karatecy wywalczyli 8 medali, a ich wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce - Alicja Arczewska - kata dziewcząt 8-9 lat, 7 kyu

1 miejsce - Karolina Wencel - kata dziewcząt 10-11 lat, 9-8 kyu

1 miejsce - Franciszek Kasprzak - kata chłopców 8-9 lat, 9-8 kyu

1 miejsce - Oskar Kordela - kata chłopców 16-17 lat, do 4 kyu

2 miejsce - Weronika Szopińska - kata dziewcząt 12-13 lat, 6 kyu

2 miejsce - Kamil Tomczak - kata chłopców 10-11 lat, 6 kyu

3 miejsce - Sonia Nowicka - kata dziewcząt 12-13 lat, 6 kyu

3 miejsce - Oskar Kordela - kumite chłopców 16-17 lat

Serdeczne Gratulacje!

Ogromne brawa i gratulacje należą się również pozostałym naszym zawodniczkom i zawodnikom, którzy bardzo dzielnie walczyli, a odpadnięcie tuż przed finałową czwórką szczególnie w konkurencjach bardzo mocno obsadzonych (kilkanaście osób w grupie startowej) jest naprawdę świetnym wynikiem. Gratulacje!

Niezmiennie podziękowania i gratulacje należą się trenerom, którzy przygotowują naszą kadrę do zawodów, a przekazywana wiedza przekłada się na tak wspaniałe wyniki. Podziękowania dla głównego trenera AKT Samuraj Gniezno Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), podziękowania również dla trenerów Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan), Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) i Sensei Aleksandry Politowicz (2 Dan). Oss!"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane