Jesteś tutaj:Sport MKS PR II Gniezno minimalnie uległ wiceliderowi ze Świebodzic
poniedziałek, 07 marca 2022 13:29

MKS PR II Gniezno minimalnie uległ wiceliderowi ze Świebodzic

  MKS PR
MKS PR II Gniezno minimalnie uległ wiceliderowi ze Świebodzic źródło: MKS PR

W siedemnastej kolejce II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno uległ na własnym parkiecie wiceliderowi rozgrywek MKS Victoria Świebodzice 30:33!

Drużyna ze Świebodzic to obecnie wicelider drugoligowych zmagań i wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla zawodniczek KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno. Pomimo to, gnieźnianki doskonale weszły w to spotkanie. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi niż dwubramkowej i ostatecznie obydwie drużyna zeszły do szatni z tym samym dorobkiem (po 14).

Po wznowieniu gry do 43` prezentowane na parkiecie widowisko niewiele różniło się od tego sprzed pierwszych 30 minut. Nadal było ostro w obronie zarówno po jednej stronie jak i drugiej. W sumie zanotowaliśmy aż 17 rzutów karnych a dwie zawodniczki MKS Victorii musiały definitywnie opuścić parkiet przed ostatnim gwizdkiem. W ostatnim kwadransie pojedynku to gnieźnianki były tą drużyną goniącą wynik. Na bramce w zastępstwie Antoniny Cieślak, która przebywa na zgrupowaniu kadry juniorek młodszych pojawiła się Daria Konieczna. W 57 minucie udało się doprowadzić do ostatniego tego dnia remisu (29:29). Kluczowa w tym dniu 30 bramka podopiecznych Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans zdobyta na pięciu krokach zawodniczki MKS Victorii oraz powtórzony, choć wcześniej obroniony przez gnieźnieńską bramkarkę rzut karny sprawiły, że to drużyna przyjezdna mogła tego dnia cieszyć się ze zwycięstwa.

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – MKS Victoria Świebodzice 30:33 (14:14)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Konieczna – Alwin (1), Wilczura, Grzegorek, Nowak (6), Wabińska (4), Bartkowiak (3), Skoczeń (3), Piotrowska (1), Szymańska (1), Musiał (2), Tanaś (5), Brząkała (1), Łachowska (3), Śmigowska.

Dla MKS Victoria Świebodzice najwięcej punktów zdobyły: Barna i Wojda (po 9), Szczepanik 7.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane