Jesteś tutaj:Sport Inauguracja czeskiej Extraligi już w kwietniu
czwartek, 20 stycznia 2022 09:03

Inauguracja czeskiej Extraligi już w kwietniu

  GTM Start
Inauguracja czeskiej Extraligi już w kwietniu źródło: GTM Start

We wtorek w siedzibie ACCR (czeska federacja motocyklowa) odbyło się spotkanie w trakcie którego dyskutowano na temat kształtu i formy rozgrywek ligowych w kraju naszych południowych sąsiadów.

Jak informowaliśmy wcześniej, w sezonie 2022 kontynuowana będzie współpraca klubów z Gniezna i Liberca. Oba podmioty reprezentowali Błażej Skrzeszewski oraz Veroslav Kollert.

Zmagania czeskiej Extraligi odbywać się będą – wzorem lat ubiegłych – w formie czwórmeczów – cztery drużyny po czterech zawodników podstawowych (trzech seniorów + junior) i opcjonalnie rezerwowy. Rywalizacja rozpocznie się jednak zdecydowanie wcześniej. Pierwsza runda rozgrywek odbędzie się tym razem w Pradze, a zaplanowano ją na 19 kwietnia. Pozostałe trzy rundy wyznaczone zostały na sierpień –10.08 w Pardubicach, dzień później w Libercu (domowy obiekt czerwono-czarnych), a cykl zakończy turniej w miejscowości Slany. Drużynowego Mistrza Czech poznamy 31 sierpnia.

Istotną kwestią, dotyczącą bezpośrednio naszego klubu, jest fakt, że w lidze czeskiej występować będą mogli tylko i wyłącznie zawodnicy, z którymi GTM Start Gniezno ma parafowane kontrakty na występy w eWinner 1. Lidze. Nie będzie możliwości skorzystania z żużlowców występujących w innych klubach polskiej ligi – tak jak w ubiegłorocznych rozgrywkach zespół z Pierwszej Stolicy uzupełniali m.in. Adrian Gała, Marcin Nowak czy Norbert Kościuch. Nasza drużyna może składać się z maksymalnie dwójki obcokrajowców, a na obowiązkowej pozycji juniora znaleźć musi się Polak.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022