Jesteś tutaj:Sport Mistrzostwa Powiatu Nauczycieli w Tenisie Stołowym
niedziela, 05 grudnia 2021 10:14

Mistrzostwa Powiatu Nauczycieli w Tenisie Stołowym

  mn
Mistrzostwa Powiatu Nauczycieli w Tenisie Stołowym zdjęcie nadesłane

Miniona sobota w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych upłynęła pod znakiem tenisa stołowego. Odbyły się tam XXI Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli, czyli Memoriał im. Bogdana Jóźwiaka.

Głównym celem mistrzostw jest popularyzacja tenisa stołowego wśród nauczycieli i młodzieży, a także połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją, czynnym odpoczynkiem i integracją nauczycieli z całego powiatu. 
Od początku turnieju osobą, która była zaangażowana w proces organizacyjny, był Bogdan Jóźwiak – nauczyciel, ale przede wszystkim zapalony tenisista stołowy. Po jego śmierci w 2003 roku, mistrzostwa nadal są kontynuowane. Od 2004 roku zawody noszą nazwę memoriału poświęconego jego pamięci.

W tym roku sytuacja pandemiczna spowodowała mniejszą liczbę zawodników startujących mimo tego rywalizacja była bardzo zacięta.

W kategorii kobiet zwyciężyły:

1. Hanna Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie
2. 
Agnieszka Krzywdzińska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3  w Gnieźnie
3. 
Joanna Szewczyk z I LO w Gnieźnie

Najlepsi w kategorii mężczyzn to:

1. Krzysztof Krüger ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie
2. 
Piotr Radecki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie
3. 
Sebastian Wietrzykowski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3  w Gnieźnie

Puchary dla najlepszych zawodników ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego. Nagrody rzeczowe ufundowała wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka. Organizatorzy pragną im podziękować. Dodatkowo puchar dla najmłodszego uczestnika mistrzostw ufundowała dyrektor ZS w Szczytnikach Duchownych Lidia Modrzejewska-Krüger.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane