Wydrukuj tę stronę
sobota, 25 września 2021 16:22

Druga edycja „Biegu z kuflem” za nami

 

W sobotnie popołudnie na terenie Stada Ogierów odbyła się druga edycja nietypowego biegu - prawdziwie piwnego wyzwania dla odważnych.

Gnieźnianie już dwa lata temu mieli okazję oglądać zawody w ramach pierwszej edycji "Biegu z kuflem", które odbyły się przy ul. Gdańskiej. Piwne starcie z przeszkodami na trasie spotkało się z zainteresowaniem, który pozwolił na myślenie o kolejnym tego typu wydarzeniu. 

Druga edycja odbyła się w sobotę 25 września na terenie Stada Ogierów. W piwne szranki stanęło w sumie około 30 zawodników, którzy mieli do pokonania cztery okrążenia, po którym każde kończyło się wypiciem kilkunastu mniejszych, a niekiedy kilku głębszych łyków piwa. Złocisty trunek stawał się wyzwaniem z każdym kolejnym pokonanym dystansem, na trasie którego znajdowały się także przeszkody. Nie brakowało takich, którzy utrzymali zakładane tempo, ale każdy musiał liczyć siły na zamiary. 

Wydarzenie po raz kolejny organizował klub sportowy Dynamic Strong Gniezno. Napój dla uczestników zawodów dostarczył Browar Niechanowo.

Galeria

2 komentarzy