Jesteś tutaj:Sport Gra z Unią lepsza niż wynik
poniedziałek, 21 września 2020 08:27

Gra z Unią lepsza niż wynik

  mn

W ósmej kolejce gnieźnieńskiej drużynie przyszło zmierzyć się z ekipą Unii Janikowo. Goście w tym sezonie zgromadzili do tej pory siedem punktów, odnosząc dwa zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki, co daje im piętnaste miejsce w tabeli. Mieszko Gniezno niestety do tej pory punktów nie zdobył, jednak gra podopiecznych Przemysława Urbaniaka z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, więc pierwsze punkty powinny być kwestią czasu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Goście mieli minimalną przewagę na boisku, ale to Mieszko do 15 minuty miał oddany celny strzał. Sytuacja zmieniła się w 19 minucie, kiedy strzał Przemysława Kędziory obronił golkiper, ale przy dobitce Miłosza Dziurzyńskiego nie miał najmniejszych szans. Dziesięć minut później było już 0:2 dla Unii po przepięknej bramce w samo okienko w wykonaniu Bartosza Machaja. Przy tym golu gnieźnieński bramkarz ponownie nie mógł wiele zrobić. Tuż przed przerwą goście zdobyli kolejną bramkę z rzutu karnego, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Kędziora, chociaż Łukasz Benedykciński wyczuł intencje strzelca. Mieszkowcy mieli swoje okazje w pierwszej części gry nie wyglądali źle i mieli swoje okazje, jednak szczęście zdecydowanie było po stronie gości.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy masowo zaatakowali gnieźnieńską bramkę, jednak nie przyniosło to rezultatu. Z kolei szczęście uśmiechnęło się do biało-niebieskich, którzy za sprawą Filipa Fiborka zdobyli upragnioną bramkę. Strzelony gol pobudził gospodarzy, którzy zaczęli dochodzić do głosu, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Unii. W dalszej części meczu gra się uspokoiła i wydawało się, że więcej bramek nie zobaczymy. Jednak tuż przed końcowym gwizdkiem do bramki trafił Dawid Radomski i ostatecznie Mieszko Gniezno uległ Unii Janikowo 1:4.

Szkoda takiego wyniku, bo na boisku Mieszko całkiem nieźle, zwłaszcza w drugiej połowie. Na pochwałę zasługuje postawa bramkarza Gnieźnian – Łukasza Benedykcińskiego. Z meczu na mecz widać u niego spory progres, oby tak dalej!

Skład Mieszka: Łukasz Benedykciński, Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak, Jakub Hoffmann, Łukasz Bogajewski, Filip Fiborek, Hubert Walerjańczyk, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Benjamin Bednarz. W rezerwie: Jakub Woźniak, Szymon Frąckowiak, Michał Mól, Kacper Zimmer, Olivier Strosin, Nikodem Szociński, Nikodem Matuszak. Kibiców: ok. 200
 

3 komentarzy

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 22 września 2020 14:27 napisane przez kibolo

  Tak się dba w Gnieźnie o zdrowie nie tylko dzieci ale i seniorów.Mimo że zaleca się ruch dla zdrowia w Gnieźnie nie ma żadnego sportowego klubu seniora.Brak takiego klubu tłumaczy się brakiem funduszy.Więc na co idą pozyskane pieniądze jakimi chwalą się urzędnicy z UM?Są kluby seniora organizujące wykłady na temat używek,np. bierzesz pijesz nie żyjesz.Na spotkaniu było 20 pań i 2 panów.Skutek takiego wykładu żaden,bo nikt nie przepowie pijącemu żeby nie pił jak sam się nie zatnie.Albo porady prawne na temat jak skarżyć lekarza który w/g ciebie wpędził do grobu kogoś z rodziny.Taki i inny instruktor czy wykładowca musi być opłacony.Na to pieniądze są.Za to Pan mający 97 lat chodzący na basen musi stać w kolejce do kasy aby opłacić wejście.Kompromitacja i to,że płaci.Kluby seniora propagują ruszanie nogami na wykładach przez co będą zdrowsi. Seniorzy noszą też kijki narciarskie tylko nikt im nie pokazał jak to robić prawidłowo aby było pomocne zdrowiu.A najważniejsze żeby kluby były, bo taka moda.Kliki,sitwy,pijaństwo,rąbanie komuś tyłka to priorytetowe działania tych klubów.Lepiej żreć garść tabletek niż pograć sobie np. w siatkówkę czy kopaną.Aktywność sportowa seniorów jest przez nich samych zaniedbana.Trzeba ruszyć d... raz to potem tego brakuje.Tylko zacząć.Nie bierzesz,nie pijesz dużo się ruszasz,uprawiasz sport seniorze dłużej żyjesz.

 • Link do komentarza Dafca Motchu poniedziałek, 21 września 2020 13:55 napisane przez Dafca Motchu

  a co będzie jak przegrają 0:1 ? albo jak będzię remis?? Wtedy osiągną szczyt ?

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 21 września 2020 08:50 napisane przez rezigiusz

  Sugeruje podwyżki dla piłkarzy wszak że dzieci z Akademii Mieszka kasę płacą a otrzymują w zamian "nic" bo na turnieje dowóz w własnym zakresie do tego woda w własnym zakresie i ogólnie wszystko za rodzica pieniądze.

  Taki to oto profesjonalny klub oraz akademia. Dla dzieciaków nawet nie są wstanie busa zorganizować na wyjazd aby dzieci razem jechały.

  Ostrzegam rodziców którzy chca tam zapisać swoje pociechy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane