Jesteś tutaj:Sport Nowy klub lekkoatletyczny dla dzieci rozpoczął działalność
piątek, 04 września 2020 17:18

Nowy klub lekkoatletyczny dla dzieci rozpoczął działalność

 

Na mapie Gniezna pojawił się Lekkoatletyczny Klub Sportowy "Atleta". W jego założeniu jest nie tylko aktywność fizyczna, ale i promocja zdrowego trybu życia.

W piątkowe popołudnie na boisku przy Szkole Podstawowej nr 12 na os. Kazimierza Wielkiego miała miejsce oficjalna inauguracja działalności LKS "Atleta" Gniezno. Jego założeniem jest przede wszystkim promowanie - zgodnie z nazwą - atletyki, a więc bieganie, sztafety, skoki w dal, ale przy tym także fitness, zdrowa dieta oraz zdrowe odżywianie. 

Założeniem klubu jest zrzeszanie dzieci w wieku do 14 roku życia i krzewienie w ich świadomości zdrowych postaw, właśnie poprzez odpowiednie żywienie oraz dbanie o kondycję fizyczną. Oficjalne otwarcie działalności klubu odbyło się na bieżni poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez członków LKS Atleta Gniezno, który rozpoczął swoją działalność w sierpniu tego roku. Wkrótce po tym odbyła się lekcja pokazowa.

Zainteresowanych, którzy chcieliby poznać bliżej działalność klubu, odsyłamy na stronę LKS Atleta Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane