Jesteś tutaj:Sport Orły Gnieźnieńskiego Sportu przyznane!
piątek, 17 stycznia 2020 20:54

Orły Gnieźnieńskiego Sportu przyznane!

 
Orły Gnieźnieńskiego Sportu przyznane! zdjęcie nadesłane / fot. Jerzy Andrzejewski

W piątkowy wieczór po raz kolejny odbyła się uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu, w trakcie której dokonano wręczenia nagród m.in. dla zasłużonych działaczy, drużyn i sportowców minionego roku.

"Najlepsi z najlepszych" w gnieźnieńskim sporcie wyłaniani są przez spotkania kapituły, na którą składają się gnieźnieńscy dziennikarze. Pod uwagę brane są osiągnięcia sportowe zarówno indywidualnych zawodników, jak i całych drużyn, a także najbardziej wyjątkowe osiągnięcia. Suma punktów przyznawanych w kolejnych kategoriach pozwala wyłonić zwycięzców, którzy na Gali Gnieźnieńskiego Sportu otrzymują statuetki Orła Gnieźnieńskiego Sportu. 

W trakcie tegorocznej uroczystości wręczono w sumie 15 statuetek, które powędrowały do zespołów, zawodników, działaczy i trenerów. 

W tym roku nagrodą Działacza Roku 2019 został uznany Tomasz Konowalski z MKK Gniezno. Tytułem Drużyny Roku 2019 wyróżniono zawodniczki MKS PR Urbis Gniezno, a Imprezą Roku okazało się być majowe spotkanie w ramach Pucharu Polski szczypiornistek. Odkryciem Roku 2019 nagrodzony został hokeista Maksymilian Pawlak, a Trenerem Roku 2019 ogłoszono Wojciecha Jankowskiego.

Następnie ogłoszono 10 najlepszych Sportowców Roku 2019, z których na pierwszym miejscu uplasowała się Joanna Sawicka z MKS PR Urbis Gniezno. Drugie miejsce otrzymała Aleksandra Politowicz z AKT Samuraj Gniezno, a trzecim wyróżniono Adriana Gałę. Kolejne miejsca zajęli: Oskar Fajfer, Jagoda Linkowska, Gracjan Jarzyński, Emil Rau, Paweł Kaźmierczak, Łukasz Zagdański i Andrzej Hurysz. Super Orłem Gnieźnieńskiego Sportu został Krzysztof Jabłoński.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 19 stycznia 2020 13:10 napisane przez Gnieźnianin

  Na takich bankietach powinien być całkowity zakaz spożywania alkoholu .... bo w wykonaniu wielu osób była totalna kompromitacja .... na dodatek jeszcze wielcy działacze w koszulach z logo Gniezno ... szok .... dla takich już nie powinno być miejsc w kolejnych takich imprezach bo tylko wstyd ....

 • Link do komentarza miastowa niedziela, 19 stycznia 2020 08:21 napisane przez miastowa

  Kto za to zapłacił?

 • Link do komentarza wściekły sobota, 18 stycznia 2020 15:41 napisane przez wściekły

  KURCZE w tym Gnieźnie są najbogatsi ludzie w Polsce. Świętują z większym blichtrem niż w Warszawie !! Tu to mają bogaczy, jedzących przy prezydenckich, okrągłych stołach tylko przepiórki, kawior i francuskie trufle !! A może by tak nierozsądna władza trochę zmądrzała i nasze pieniądze przeznaczone na sport, wydawała rzeczywiście na sport a nie na ubawy !!

 • Link do komentarza kibolo sobota, 18 stycznia 2020 13:11 napisane przez kibolo

  A może należy uhonorować seniorów uprawiających sport.Wszelkiego typu kluby seniora reaktywowane są bez uwzględnienia sportu,bo organizatorzy twierdzą że wapniak już nie daje rady się poruszać.Dlatego fundują im nasiadówki w kinach,teatrach,kursach,szkoleniach....Wszystko na siedząco.Oj przepraszam była zabawa andrzejkowa.Sądzą według siebie.Ja znam osobiście chłopa mającego 97 bez mała,chodzącego na basen i pływa. To były bokser po wojnie boksujący w wojskowym klubie w Toruniu.I ten pan też płaci za wstęp na basen.Młodsi-75,też się ruszają i też płacą za chęć być zdrowym, za uprawianie sportu.Organizatorzy wszelkich stowarzyszeń dla wiekowych wiecie co to palant,skoczek,diby żandarmy,kozioł,zicherklops...?Oj przypomniałoby się te gry.A jak idzie chory wiekowieć na nagrzewanie to palacz mówi mu,że ruchu nic nie zastąpi,żadne palarnie ani koksowniki nawet,czy jakieś lampy z żarówkami osram.A organizatorzy swoje.Siad.Słuchać o poruszaniu,ruchu.Bo w zdrowym ciele zdrowe ciele.Paranoja.Powyżej

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 18 stycznia 2020 11:28 napisane przez Mieszkaniec

  Ile to kosztowało?

 • Link do komentarza Miras piątek, 17 stycznia 2020 21:38 napisane przez Miras

  Gratulacje dla nagrodzonych.To nagroda za lata pracy, wyrzeczeń i kontuzji.
  Jednak prezydent mógłby zrobić porządek i przypadkowych urzędników nie zapraszać na takie imprezy bo kompromitują UM i robią złą reklamę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane