Jesteś tutaj:Sport Mieszko zebrał 50 tys. złotych od kibiców i sponsorów
środa, 15 stycznia 2020 08:42

Mieszko zebrał 50 tys. złotych od kibiców i sponsorów

  mnopr
Mieszko zebrał 50 tys. złotych od kibiców i sponsorów archiwum redakcji

Miejski Klub Sportowy Mieszko osiągnął spory wynik finansowy w ramach kampanii croudfundingowej. W ciągu 3 miesięcy na jego rzecz przekazano ponad 50 tys. złotych.

MKS Mieszko, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i idąc za panującym trendem marketingowym, w ubiegłym roku przystąpił do akcji croudfundingowej na eemarketvenue.com. Idea pozyskania sponsorów w ten sposób nie jest niczym nowym w polskim sporcie, a zwłaszcza w piłce nożnej. Wystarczy postawić jako wzór Wisłę Kraków, która zebrała bagatela 4 miliony złotych i to w ciągu jednego dnia. W ślad za trzynastokrotnym Mistrzem Polski poszła ekipa z Torunia - tamtejsza Elana postawiła sobie za cel zebranie zebranie 900 tys. złotych.

Klub z Pierwszej stolicy chcąc pozyskać partnerów, nie mógł nie wykorzystać swoistego potencjału w tego rodzaju zbiórkach. Akcja wystartowała w październiku 2019 roku, a do kibiców i sponsorów był kierowany apel o wsparcie - kwota startowa zaczynała się od 100 złotych. Mimo iż początek nie napawał optymizmem, licznik na koniec roku (i tym samym także finał zbiórki) zamknął się bardzo dobrym wynikiem, albowiem udało się zebrać kwotę 50161 zł. Wszystkim hojnym darczyńcom Zarząd MKS Mieszko Gniezno składa podziękowania za zaangażowanie w tę akcję.

1 komentarz

  • Link do komentarza adam środa, 15 stycznia 2020 12:29 napisane przez adam

    nic o akcji nie słyszałem... pewnie jak nie masz fejsbuka to mają Cię gdzieś... Czytam wiadomości na portalach regularnie i o zbiórce nic nie było.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane