Jesteś tutaj:Sport XX Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli
poniedziałek, 09 grudnia 2019 08:10

XX Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli

 
XX Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli zdjęcie nadesłane

Miniona sobota w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych upłynęła pod znakiem tenisa stołowego. Odbyły się XX Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli, czyli Memoriał im. Bogdana Jóźwiaka.

Głównym celem mistrzostw była popularyzacja tenisa stołowego wśród nauczycieli i młodzieży, a także połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją, czynnym odpoczynkiem i integracją nauczycieli z całego powiatu.

Od początków turnieju osobą, która była zaangażowana na w proces organizacyjny, był Bogdan Jóźwiak – nauczyciel, ale przede wszystkim zapalony tenisista stołowy. Po jego śmierci w 2003 roku, mistrzostwa nadal są kontynuowane. Od 2004 roku zawody noszą nazwę memoriału poświęconego jego pamięci.

W kategorii kobiet zwyciężyły:
1. Hanna Moszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie
2. Hanna Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie
3. Agnieszka Krzywdzińska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie

Zwycięzcy w kategorii mężczyzn to:
1. Krzysztof Krüger ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie
2. Piotr Radecki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie
3. Ryszard Gilas ze Sławna

Puchary dla najlepszych zawodników ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego. Nagrody rzeczowe ufundowali: wójt gminy Gniezno, europoseł Leszek Miller, senator Paweł Arndt, posłanka Paulina Hennig-Kloska oraz poseł Tadeusz Tomaszewski. 

Dodatkowo puchar dla najmłodszego uczestnika ufundowała Prezes ZNP w Gnieźnie Anna Brodnicka oraz puchar memoriałowy dla najstarszego uczestnika zawodów Anna Jóźwiak-Ignaszak. Słodki poczęstunek dla zawodników i gości ufundowała firma IT GAS INTER TECH GAS.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane