Jesteś tutaj:Sport Gnieźnieńskie morsy w szortach weszły na Śnieżkę!
niedziela, 01 grudnia 2019 16:12

Gnieźnieńskie morsy w szortach weszły na Śnieżkę!

 
Gnieźnieńskie morsy w szortach weszły na Śnieżkę! źródło: Królewskie Morsy Gniezno

Przy mrozie i po śniegu, ale z gorącymi sercami, które rozgrzewała idea zdobycia szczytu. Królewskie Morsy Gniezno ponownie zameldowały się na najwyższym szczycie Karkonoszy.

Grupa trzynastu osób, które wczoraj wyjechały z Gniezna w kierunku Sudetów, postanowiła po raz kolejny zrealizować swój plan, jakim jest wejście na Śnieżkę w szortach. Plan udało się zrealizować w niedzielne południe 1 grudnia!

Tego karkołomnego - wydawać by się mogło - wyczynu, po raz pierwszy dokonali w ubiegłym roku. Teraz postanowili to powtórzyć i w ciągu dwóch godzin pokonali długi, ośnieżony górski szlak i przy temperaturze -7,9 stopni na termometrach, a -15 stopni odczuwalnych, zameldowali się na szczycie.

- Pogoda dopisała w 101%. Cudowne widoki, delikatny wiatr i cudownie skrzypiący pod butami śnieg. Wszyscy w cudownych nastrojach - informują Królewskie Morsy Gniezno. Po krótkim pobycie na szczycie, miłośnicy zimowych kąpieli, których zazwyczaj można spotkać na plaży Łazienek, zeszli z powrotem na dół.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane