Jesteś tutaj:Sport Gnieźnieńskie morsy ponownie chcą wejść na Śnieżkę. W szortach!
czwartek, 28 listopada 2019 14:59

Gnieźnieńskie morsy ponownie chcą wejść na Śnieżkę. W szortach!

  mnopr
Gnieźnieńskie morsy ponownie chcą wejść na Śnieżkę. W szortach! zdjęcie nadesłane / Królewskie Morsy Gniezno

W najbliższą niedzielę grupa osób z Królewskich Morsów Gniezno po raz kolejny wyruszy na szlak górski, by zdobyć Śnieżkę. Ponownie chcą tam wejść w szortach.

W niedzielę 1 grudnia, czternastoosobowa grupa Królewskich Morsów po raz drugi będzie zdobywała Śnieżkę w szortach. Pozytywnie nastawieni, wypatrują dobrej pogody, bo tylko ona może pokrzyżować niedzielne plany.

Morsowanie przygotowuje organizm do radzenia sobie z niską temperaturą. Natomiast kilkugodzinna wyprawa w góry jest już prawdziwym sprawdzianem dla organizmu, który musi poradzić sobie z niską temperaturą i wysiłkiem.

- Tegoroczna grupa składa się z aktywnych sportowo osób, które regularnie morsują. Bogatsi o doświadczenia z roku 2018 jesteśmy gotowi do ponownego zdobycia obsypanej śniegiem Śnieżki. Wędrówkę planujmy najtrudniejszym szlakiem - czarnym. Jest to wejście zaczynające się w Karpaczu przy dolnej bazie wyciągu na Małą Kopę przez Biały Jar. Jest to najkrótsza droga, jednak najbardziej wymagająca, ze względu na strome podejście - informują morsy.

Całość wyprawy zaplanowana jest na 6 godzin marszu. Czas wejścia to około 3,5 godziny, a zejścia to około 2,5 godziny. Całość trasy to blisko 6 kilometrów, gdzie suma podejść wynosi 820 metrów: - Jedziemy dobrze przygotowani, z bagażem doświadczeń z roku poprzedniego i pełni nadziei, że pogoda dopisze! Bo tylko ona może popsuć wędrówkę. W zeszłym roku się udało, a jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki!

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane