Jesteś tutaj:Sport Czas na derby: JTC AZS Poznań - MKS PR URBIS Gniezno
piątek, 15 listopada 2019 10:28

Czas na derby: JTC AZS Poznań - MKS PR URBIS Gniezno

  mn
Czas na derby: JTC AZS Poznań - MKS PR URBIS Gniezno źródło: MKS PR

Już w tę sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno udadzą się na najbliższy wyjazd sezonu. Ich punktem docelowym będzie Poznań, gdzie zmierzą się w derbowej potyczce z miejscowym JTC AZS. Początek starcia został zaplanowany na godzinę 17:00.

Derby Wielkopolski każdorazowo dostarczają wielu emocji. Zeszłosezonowy pojedynek w hali przy ulicy Spychalskiego obejrzało szerokie grono kibiców, w którym nie zabrakło sporej grupy sympatyków MKS PR URBIS Gniezno. Liczymy, że również i tym razem zespół będzie głośno dopingowany przez fanów z Grodu Lecha.

JTC AZS Poznań jest obecnie czwartą siłą pierwszoligowych zmagań. Do tej pory zespół ze stolicy Wielkopolski zapisał na swoim koncie trzy zwycięstwa, a także trzy porażki. W ostatniej kolejce poznańskie szczypiornistki stoczyły szalony pojedynek z SPR-em Olkusz. Ostatecznie zakończył się on przegraną JTC AZS 41:45. Trzeba przyznać, że takie wyniki rzadko zdarzają się w seniorskim szczypiorniaku.

MKS PR URBIS Gniezno to prawdziwy ewenement w rozgrywkach I ligi kobiet gr. B. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka rozegrały dotychczas zaledwie trzy mecze – wszystkie na wyjeździe. Gnieźnianki wywalczyły w nich dwa triumfy  i jedną porażkę. Mają zatem w swoim dorobku zaledwie trzy punkty mniej od ekipy z Poznania.

Wiele wskazuje na to, że poznańsko-gnieźnieńska konfrontacja ponownie będzie zacięta i emocjonująca. Zapraszamy w sobotę o godzinie 17:00 w Poznaniu przy ulicy Spychalskiego 38. Mecz odbędzie się w hali C. Do zobaczenia!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane