Jesteś tutaj:Sport Kolejny wyjazd Mieszka nad Bałtyk
piątek, 11 października 2019 14:44

Kolejny wyjazd Mieszka nad Bałtyk

  MKS Mieszko
Kolejny wyjazd Mieszka nad Bałtyk archiwum redakcji

Kolejny nadmorski wyjazd mają przed sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W sobotnie popołudnie podopieczni Mariusza Bekasa zagrają, drugi raz w tej rundzie w Koszalinie, a rywalem tym razem będzie tamtejszy Bałtyk.

Bałtyk to obecnie trzynasta ekipa rozgrywek, która w minionej kolejce przegrała chyba najważniejszy dla siebie mecz w rundzie, czyli derby z sąsiadem zza między tj. koszalińską Gwardią. Z pewnością fakt ten mocno podrażnił nastroje w ekipie trenera Mariusza Lenartowicza przed potyczką z Mieszkiem. Mimo sporej różnicy punktowej, jaka dzieli oba zespoły w tabeli gnieźnian czeka kolejna trudna przeprawa. Bałtyk to zespół, który nie przegrywa na swoim stadionie, a przy Andersa punkty straciła już między innymi liderująca w klasyfikacji Radunia Stężyca. Nasz sobotni rywal to zespół młody, składający się w głównej mierze z wychowanków. Zresztą Bałtyk od wielu lat słynie ze wzorowego szkolenia futbolowego narybku, wystarczy wspomnieć choćby o Sebastianie Mili. Do wychowanków tego klubu należy zaliczyć także występującego obecnie w gnieźnieńskim Mieszku Radosława Mikołajczaka, który pierwsze swoje szlify zbierał właśnie tam. „Miki” nie jest jednak jedynym byłym graczem Bałtyku występującym obecnie w barwach klubu ze Strumykowej. Drugim jest Łukasz Zagdański, który reprezentował barwy nadmorskiego klubu w rozgrywkach III ligi w sezonach 2011/12 i 2012/13.

Nasz zespół przystąpi do potyczki z Bałtykiem w bardzo dobrych nastrojach. Cztery z rzędu odniesione zwycięstwa, pozwoliły mieszkowcom zrównać się punktami w trzecioligowej tabeli z liderem. Zresztą nie tylko wyniki ostatnich meczów napawają optymizmem, ale również styl, który z kolejki na kolejkę jest coraz lepszy. Dobra informacją jest także ta, że przed sobotnim meczem trener Mariusz Bekas nie ma większych kłopotów kadrowych. Poza Filipem Fiborkiem, który doznał urazu na jednym z treningów wszyscy pozostali jego podopieczni są do dyspozycji.

Przypomnijmy, że oba zespoły w rywalizacji ligowej spotkały się dotąd dwukrotnie i miało to miejsce w ubiegłym sezonie. Jesienią w Koszalinie (na zdjęciu), Mieszko wygrał 4:0, a we wiosennym rewanżu przegrał na swoim stadionie 1:2.

Pojedynek ten, rozgrywany w ramach 12 kolejki rozgrywek, jako arbiter główny poprowadzi Damian Dorn z Bydgoszczy, dla którego na środku będzie to absolutny debiut na trzecioligowych boiskach. Jako asystenci pomagać mu będą Dariusz Drozd oraz Bartosz Kowalczyk. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu rozlegnie się o godzinie 15.00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane