Jesteś tutaj:Sport Uczniowie pobiegli za... dyrektorką
czwartek, 13 czerwca 2019 13:15

Uczniowie pobiegli za... dyrektorką

 
Uczniowie pobiegli za... dyrektorką fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowe przedpołudnie nad Jeziorem Jelonek odbył się nietypowy bieg, w którym uczestnicy podążali za dyrektorką II Liceum Ogólnokształcącego.

Goniącymi za Różą Grabowską byli nie tylko jej uczniowie, ale również reprezentanci innych szkół, a także absolwenci. Wszystko to w ramach trwających obchodów 100-lecia gnieźnieńskiej "Piętnastki", która od kilku tygodni na różne sposoby uświetnia to wydarzenie. Za nami już m.in. koncerty, wystawy, a bieg, jaki odbył się nad Wenecją 13 czerwca był jednym z akcentów tej wyjątkowej rocznicy.

- Chcemy pokazać, że szkoła to nie tylko nauka i wychowanie, ale to także przyjemność, rekreacja i bycie zawsze razem. Moją rolą, jako dyrektora, jest pokazanie iż nie jestem tylko osobą odpowiedzialną za zarządzanie, ale także potrafię się bawić wraz z moimi uczniami - przekazała Róża Grabowska, dyrektor II LO, która "wiodła" pozostałych uczestników biegu jadąc na rowerze przystrojonym w balony.

Bieg, a właściwie marszobieg, odbył się na całym dystansie wokół jeziora. W tym zmaganiu wzięło udział około 200 uczniów, którzy wyruszyli w trasę po rozgrzewce, jaką odbyli w Latarni na Wenei. Ci, którzy ukończyli bieg, mogli wrzucić los do urny, z której później wylosowanych zostanie 50 szczęśliwców, mogących liczyć na różne nagrody. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane