Jesteś tutaj:Sport Po meczu spółdzielcy przybyli z darami dla Domu Dziecka
czwartek, 30 maja 2019 13:10

Po meczu spółdzielcy przybyli z darami dla Domu Dziecka

  mn
Po meczu spółdzielcy przybyli z darami dla Domu Dziecka zdjęcie nadesłane

Coroczny mecz charytatywny, którego organizatorem jest Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, choć został rozegrany jeszcze w marcu, swój prawdziwy finał miał dopiero 17 maja. Wtedy to do Domu Dziecka w Gnieźnie trafiły wielkie zakupy potrzebnych ubrań i butów dla 26 podopiecznych tej instytucji.

W piątkowe przedpołudnie w siedzibie Domu Dziecka w Gnieźnie miało miejsce przemiłe spotkanie, podczas którego przedstawiciele spółdzielczości gnieźnieńskiej: Barbara Borowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie, Walenty Kaźmierczak, Prezes Zarządu Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców oraz Bartosz Kapczyński z GTM Start Gniezno, dokonali uroczystego przekazania Miłoszowi Dziurlei Dyrektorowi Domu Dziecka w Gnieźnie, zakupionych kompletów odzieży i obuwia dla dzieciaków, które przebywają w tej placówce. Warto dodać, że wyboru tych zakupów dokonali sami podopieczni pod okiem wychowawców.

- Pomoc gnieźnieńskim instytucjom pożytku publicznego to już tradycja w naszym Banku, corocznie, jako spółdzielcy, organizujemy mecze charytatywne, podczas których zbieramy środki pieniężne na zakup potrzebnych sprzętów i przekazujemy je wybranemu beneficjentowi, tym razem, mam nadzieję, pomogliśmy spełnić choć małe marzenia dzieci - powiedziała Barbara Borowska.

Przypomnijmy, że spółdzielcy gnieźnieńscy tj. Bank Spółdzielczy w Gnieźnie i Społem PSS, 2 marca br. już po raz siódmy zagrali mecz charytatywny z drużyną żużlowców Car Gwarant Start Gniezno. Łącznie z datków darczyńców i zbiórki do puszek zabrano kwotę blisko 16 tys. złotych, która została podzielona na 26 dzieci, podopiecznych Domu Dziecka w Gnieźnie. We wcześniejszych edycjach meczu, beneficjentami tej inicjatywy byli już: Stowarzyszenie Promyk, Stowarzyszenie Maki, Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Osobom Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie DOM.

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie i SPOŁEM PSS kieruje podziękowania dla Spółdzielczej Grupy Bankowej, Miastu Gniezno, Powiatowi Gniezno, Gminie Czerniejewo, KS Mieszko Gniezno. Restauracji LeoLibra, Firmie ELPOS oraz Studio EMI.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane