środa, 24 kwietnia 2019 12:33

30 kwietnia Mistrzostwa Par Klubowych Nice 1 ligi żużlowej

  mn
30 kwietnia Mistrzostwa Par Klubowych Nice 1 ligi żużlowej archiwum redakcji

Siedem duetów zobaczymy we wtorek, 30 kwietnia, w Gnieźnie podczas Mistrzostw Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej, organizowanych przez miejscowy Car Gwarant Start oraz Speedwayevents.pl. Początek zawodów o godzinie 17. 

Zwycięzca zawodów w Gnieźnie wywalczy pierwszy w historii tytuł Mistrza Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej. Z kolei najlepsza krajowa para zdobędzie awans do zaplanowanego na 11 maja o 14.45 w Bydgoszczy finału Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych, gdzie czekają już duety z klubów, które w poprzednim sezonie zajęły pierwszych pięć miejsc w rozgrywkach PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno, truly work Stal Gorzów, Betard Sparta Wrocław, forBet Włókniarz Częstochowa i Get Well Toruń oraz gospodarze – drugoligowa ZOOleszcz Polonia, która wystąpi w finale na zasadzie “dzikiej karty”. 

Na torze w Gnieźnie zobaczymy pary wszystkich klubów Nice 1. Ligi Żużlowej – Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski, Orła Łódź, PGG ROW-u Rybnik, Unii Tarnów, Lokomotivu Daugavpils oraz gospodarzy – Car Gwarant Startu. Regulamin wymaga udziału w zawodach jedynie zawodników krajowych i dopuszcza – oprócz pary podstawowej – udział zawodnika rezerwowego w barwach każdego klubu. 

Drużyna Lokomotivu Daugavpils musi składać się z żużlowców łotewskich i pojedzie w Gnieźnie jedynie o mistrzostwo par Nice 1. Ligi Żużlowej. Nie może awansować za to do finału Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych. 

– Staramy się, razem z Główną Komisją Sportu Żużlowego, odbudować markę Mistrzostw Polski Par Klubowych. W tym roku sponsorem głównym finału tej imprezy została Grupa Lotos, a zawody te zdecydowaliśmy się przeprowadzić w Bydgoszczy, które to miasto przecież było w przeszłości nierzadko świadkiem najważniejszych żużlowych zawodów na świecie. Speedway nad Brdą się odradza i jestem pewien, że 11 maja czeka nas tam ogrom sportowych emocji – powiedział Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl. – Zanim jednak to nastąpi, pojedziemy w Gnieźnie o mistrzostwo par Nice 1. Ligi Żużlowej. To nowa impreza w kalendarzu, mająca podwójną stawkę. Rozdamy nagrody dla najlepszych par DM I Ligi, ale to jednocześnie jest to eliminacja do finału Lotos MPPK, gdzie awansuje najlepsza polska para zawodów w pierwszej stolicy Polski. Jest więc o co walczyć i w pierwszych godzinach tegorocznej Majówki, 30 kwietnia o godzinie 17.00, warto zarezerwować sobie czas na wizytę na stadionie Startu przy ul. Wrzesińskiej - dodał. 

Bilety na Mistrzostwa Par Nice 1. Ligi Żużlowej są już w sprzedaży online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl. Można je będzie też nabywać stacjonarnie, w siedzibie klubu z Gniezna przy ul. Wrzesińskiej 27/29. 

Cennik biletów: 
– trybuna główna – 30 zł 
– trybuna główna – ulgowy – 20 zł 
– normalny – 20 zł 
– ulgowy – 15 zł 
– dziecięcy – 1 zł 
– program zawodów – 7 zł 
Uwaga: Bilet dziecięcy obowiązuje dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat włącznie. Bilety ulgowe obowiązują dla uczniów i studentów do 26. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji. Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane