Jesteś tutaj:Sport W niedzielę mecz w Karczewie. Będzie setka Jagody Linkowskiej?
piątek, 15 marca 2019 15:58

W niedzielę mecz w Karczewie. Będzie setka Jagody Linkowskiej?

  mn

Już w najbliższą niedzielę MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Karczew. Będzie to spotkanie w ramach 17. kolejki I ligi kobiet gr. A. Jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. 

Do pierwszej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 3 listopada w Gnieźnie. Wówczas drużyna prowadzona przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonała przyjezdne 30:22 (16:7). Liderką gospodyń była Jagoda Linkowska, autorka ośmiu trafień. Po przeciwnej stronie barykady najczęściej na listę strzelców wpisywała się Joanna Wójcik, która zapisała na swoim koncie dziesięć bramek.

To właśnie J. Wójcik jest liderką MKS-u Karczew pod względem zdobytych trafień w tym sezonie. Do tej pory zawodniczka ta zainkasowała 99 bramek. To ciekawa sprawa, bo... tyle samo trafień uzbierała Jagoda Linkowska, reprezentantka MKS-u PR URBIS Gniezno. W niedzielę szczypiornistki te będą miały zatem szanse na przekroczenie magicznej granicy 100 bramek.

Wyżej w ligowej tabeli plasują się gnieźnianki. MKS PR URBIS jest trzecią siłą pierwszoligowych rozgrywek. Ekipa z pierwszej stolicy Polski zanotowała jedenaście zwycięstw i pięć porażek. Karczewianki w zestawieniu I ligi kobiet gr. A zajmują miejsce dziewiąte. Ich dorobek to siedem triumfów oraz dziewięć przegranych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane