Jesteś tutaj:Sport Gnieźnianie na Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkoatletyce
poniedziałek, 11 lutego 2019 15:49

Gnieźnianie na Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkoatletyce

 
Jakub Lewandowski (pierwszy od lewej) Jakub Lewandowski (pierwszy od lewej) zdjęcie nadesłane

Od piątku do niedzieli na obiekcie toruńskiej Areny rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Gniezno reprezentowało dwoje zawodników z klubu MKS Gniezno.

Uzyskane w sezonie letnim minima kwalifikacyjne pozwoliły naszym zawodnikom na udział zawodach. Jakub Lewandowski w swoim biegu eliminacyjnym na dystansie 1500 metrów zdobył II miejsce z czasem 4.06.93, poprawiając tym samym o ponad sekundę rekord życiowy. Po rozegraniu wszystkich biegów uzyskany wynik pozwolił na zajęcie IX miejsca, w stawce 28 startujących. 

Zawodniczka MKS Gniezno Julia Kossakowska również startowała w biegu na dystansie 1500 m, uzyskując czas  5.30.79.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane