Jesteś tutaj:Sport Najlepsi sportowcy i działacze z Orłami
piątek, 11 stycznia 2019 20:09

Najlepsi sportowcy i działacze z Orłami

 
Najlepsi sportowcy i działacze z Orłami fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy wieczór odbyła się uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu, w trakcie której wręczono nagrody m.in. dla najbardziej zasłużonych działaczy, drużyn i sportowców minionego roku.

Coroczna tradycja wyłaniania "najlepszych z najlepszych" rozpoczyna się na kilka tygodni przed podczas spotkania kapituły, którą stanowią gnieźnieńscy dziennikarze. Biorą oni pod uwagę całoroczne osiągnięcia sportowe, jakie można było obserwować w trakcie meczy, turniejów, ale także indywidualnych sukcesów poszczególnych zawodników. Zsumowanie punktów przyznanych w konkretnych kategoriach pozwala wyłonić zwycięzców, którzy na Gali Gnieźnieńskiego Sportu otrzymują statuetki Orła Gnieźnieńskiego Sportu. 

Tegoroczne wydarzenie poprowadził Dariusz Szpakowski, dobrze wszystkim znany komentator sportowy, który powitał wszystkich zgromadzonych w hali widowiskowo-sportowej. Następnie głos zabrał prezydent Tomasz Budasz, który w kilku zdaniach podsumował miniony rok w sporcie i mówił o planach na przyszłość. 

Tuż po tym nastąpiła od razu uroczystość wręczania wyróżnień, zaplanowanych na ten wieczór. W tym roku sporo nagród powędrowało do przedstawicieli MKS Mieszko Gniezno, która to otrzymała tytuł Drużyny Roku 2018Trenerem Roku 2018 został były już trener seniorów Mariusz Bekas, a Działaczem Roku 2018 został Dawid Frąckowiak, także były dyrektor ds. sportowych. 

Odkryciem Roku 2018 został żużlowiec GTM Start Gniezno Juricia Pavlic. Imprezą Roku 2018 uznany został mecz Superpucharu Polski.

Najlepszym Sportowcem 2018 roku został Tomasz Bzdęga z MKS Mieszko Gniezno. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Politowicz z AKT Samuraj Gniezno, a trzecie Adrian Gała z GTM Start Gniezno. Kolejne miejsca zajęli Lidia Kobyłecka, Marcin Trojanowski, Michał Szydłowski, Joanna Sawiicka, Marcin Trzaskawka, Marcin Grawer i Agata Zachwieja. 

Super Orła Gnieźnieńskiego Sportu otrzymał Przemysław Gnat.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Sniega sobota, 12 stycznia 2019 02:02 napisane przez Sniega

  A gdzie sporty silowe ? Mistrz swiata i mistrz Europy !!! Andrzej Hurysz !

 • Link do komentarza nauczyciel sobota, 12 stycznia 2019 00:56 napisane przez nauczyciel

  Gratulacje dla zawodników !!!!!!!!

  Niezaproszenie na uroczystość Pana Doktora Mariana Fludra ( wieloletniego lekarza sportowego) oraz Jana Janowiaka ( legendę gnieźnieńskiego tenisa stołowego) odbieram jako wielki nietakt ze strony organizatorów.
  To nie jest gala to jest pijar obecnej koalicji PO-SLD-NOWOCZESNA kosztem młodych sportowców.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 11 stycznia 2019 20:50 napisane przez mieszkaniec

  Najbardziej to podobają mi się niektórzy lokalni celebryci, a szczególnie taki jeden, który jest wszędzie i to dosłownie wszędzie. Na każdej imprezie. celebryta omnibus, zresztą on chyba w życiu nic innego nie robił?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane