Jesteś tutaj:Sport Biegacze i morsy dla Dawida - fotorelacja
niedziela, 30 grudnia 2018 18:52

Biegacze i morsy dla Dawida - fotorelacja

 
Biegacze i morsy dla Dawida - fotorelacja fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielny wieczór popularne "Łazienki" wybrzmiały gorącymi rytmami muzyki i serc, które gnieźnianie okazali i wzięli udział w imprezie charytatywnej na rzecz Dawida Górzyńskiego.

Już po raz czwarty nad Jeziorem Winiary spotkali się biegacze, by w ten symboliczny sposób wspólnie pożegnać mijający rok. Towarzyskie zmagania wokół akwenu zostały wytyczone na dystansie 2,5 i 10 km, a każdy z uczestników mógł liczyć na pamiątkowy medal na mecie. Wraz z biegaczami w trasę wyruszył także marsz nordic walking. 

Wszystko to odbywało się w jednym celu - wsparciu młodego Dawida Górzyńskiego. Chłopak ma 13 lat i na co dzień zmaga się z chorobą, jaką jest dystrofia mięśniowa. Dawid ma być poddany eksperymentalnemu leczeniu komórkami macierzystymi, które ma zatrzymać dalszy postęp choroby, a może i częściowo ją odwrócić. Komórki macierzyste są dla niego szansą na lepsze życie, dlatego dochód z niedzielnej imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie tego leczenia. W związku z tym jeszcze w trakcie biegu odbywały się licytacje różnych fantów.

Nie wszyscy biegacze pokonali jeszcze całą trasę, kiedy na plaży rozpoczęła się rozgrzewka morsów. Tego wieczoru kilkudziesięciu śmiałków, dla których ziąb i dojmujący wiatr nie były straszne, zdecydowały się wykąpać w wodach Jeziora Winiary. W ten sposób Królewskie Morsy Gniezno także włączyły się w inicjatywę ww. wydarzenia.

Dawidowi Górzyńskiemu można także pomóc poprzez wpłacanie pieniędzy na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
16291 Górzyński Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane