Jesteś tutaj:Sport Uczniowie słuchali o wyprawie „Z nurtem Wisły”
wtorek, 05 czerwca 2018 15:17

Uczniowie słuchali o wyprawie „Z nurtem Wisły”

  mn
Uczniowie słuchali o wyprawie „Z nurtem Wisły” zdjęcie nadesłane

W auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie odbyło się 17-te spotkanie młodych turystów i sympatyków PTTK z ciekawymi ludźmi, pod hasłem „Z nurtem Wisły”.

Gościem spotkania z uczniami był gnieźnianin, student Politechniki Poznańskiej i piłkarz - Mikołaj Bereźnicki, który opowiedział o samotnym spływie kajakiem po Wiśle.

W swoją podróż wyruszył 16 lipca 2017 r. z Goczałkowic, aby po czternastu dniach i około 995 km dotrzeć nad Bałtyk. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy przygotować się do podróży, jakie mogą napotkać ich trudności i jak ich unikać oraz co oznaczają poszczególne oznaczenia znajdujące się w rzece. Spływ mógł odbyć się dzięki sponsorowi, którym był Urząd Miasta w Gnieźnie. Szersze informacje o wyprawie można przeczytać w relacji opublikowanej na portalu w ubiegłym roku

Organizatorem spotkania w Ekonomiku była Oddziałowa Komisja Turystyki Młodzieżowej PTTK przy Oddziale PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie oraz Szkolne Koło PTTK przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane