niedziela, 15 kwietnia 2018 11:02

Historyczne rzuty karne dla Wilków!

 
Historyczne rzuty karne dla Wilków! zdjęcie nadesłane / fot. Mateusz Fąfara

Niesamowite emocje w Środzie Wielkopolskiej! Wyrównany mecz od pierwszego gwizdka sędziego do syreny końcowej i rzuty karne obejrzeli kibice Szczypiorniaka i Polonii. Zwycięsko z tej batalii wyszli gnieźnianie, wygrywając w karnych 5:4 po remisie 22:22.

Mecze tych dwóch drużyn zawsze były wyrównane. Oba zespoły były na to przygotowane i od początku spotkania ruszyły do ataku. W większości przypadków były to jednak ataki nieudane – zarówno Szczypiorniak, jak i Polonia dobrze grali w obronie, ale też często tracili piłkę przy rozegraniu. Przez pierwsze minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi. Gra bramka za bramkę trwała do 22 minuty, gdy w 60 sekund ze stanu 7:6 dla gospodarzy do 7:9 doprowadzili Michał Ostrowski, Marcin Fijałkowski i Przemysław Gadecki. Zawodnicy Polonii potrafili jednak dogonić Wilków i po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 10:10.

Druga połowa to wzloty i upadki w wykonaniu Szczypiorniaka. W 37 minucie spotkania prowadzili już 11:14, ale trzy bramki fenomenalnego tego dnia Damiana Bajki sprawiły, że gospodarze wyrównali. Chwilę później rzut powracającego po kontuzji Artura Dymkowskiego, który ciągnął do przodu grę Szczypiorniaka i karny Marcina Fijałkowskiego sprawiły, że gnieźnianie wygrywali 14:16, ale… Polonia znów wyrównała. Gdy jednak Michał Ostrowski rzucił bramkę na 17:20 na 10 minut przed końcem spotkania wydawało się, że nic nie może odebrać Szczypiorniakowi zwycięstwa. Konsekwentna gra w obronie i wykorzystywanie błędów podopiecznych Kamila Hanuszczaka sprawiły, że po chwili to Polonia prowadziła 21:20. To właśnie Kamil Hanuszczak doprowadził jednak po chwili do wyrównania, a na minutę przed końcową syreną na prowadzenie Wilki wyprowadził Przemysław Gadecki. Na 32 sekundy przed końcem piłkę do siatki gnieźnian skierował Szymon Danielewski i mieliśmy remis. Na ręce piłkę meczową miał jeszcze Marcin Fijałkowski, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

Chwilę później rozpoczęła się seria rzutów karnych. Przez pierwsze dwie kolejki bezbłędni byli zawodnicy obu drużyn. Wtedy jednak w bramce Michała Białkowskiego zastąpił Piotr Wolny i zdekoncentrował Tomasza Wielińskiego, którego rzut ominął bramkę. Reszta wykonawców była już bezbłędna i po rzucie Kamila Hanuszczaka zgromadzeni w Środzie kibice gości wybuchnęli okrzykiem radości.

Nie sposób podziękować kilkudziesięciu kibicom Wilków, którzy gromko oklaskiwali poczynania naszych zawodników. Emocje zarówno na boisku, ale i na trybunach były niesamowite. Dziękujemy!

Polonia Środa Wielkopolska – Szczypiorniak Gniezno 22:22, k. 4:5 (10:10)

Szczypiorniak: Białkowski, Wolny – Sobański (2 bramki), Bałdyga, Szymkowiak, Fijałkowski (7), Siudeja (2), Ostrowski (3), Łuczak (1), Dymkowski (2), Gadecki (3), Krakowiak, Hanuszczak (2)

1 komentarz

  • Link do komentarza Jacek  Kowalski niedziela, 15 kwietnia 2018 21:25 napisane przez Jacek Kowalski

    Gratulacje i wielkie dzięki za wspaniałą walkę. Pozdrawiam wiernych kibiców. Promujecie nasze miasto przy tak znikomym wsparciu miasta.
    Przypomnę tylko że kwota wsparcia z miasta na 2018r to aż 3000zł.
    Podziwiam zaangażowanie działaczy i zawodników . Wiem że na waszych trybunach zasiada tylko 200 kibiców dlatego miasto jest takie hojne.
    Za mało elektoratu który pomógł by wygrać wybory.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane