sobota, 14 kwietnia 2018 14:01

Przebiegli na przełaj przez Dalki

 
Przebiegli na przełaj przez Dalki fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie południe ulicami tytułowego osiedla po raz pierwszy przebiegli uczestnicy zorganizowanych w wyjątkowym celu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Osiedla Dalki oraz Stowarzyszenie Aktywne Dalki, które zostało zawiązane kilka miesięcy temu. Działacze obu organizacji zaprosili do udziału wszystkich miłośnikó biegania i pasjonatów nordic walking, na co zdecydowało się odpowiedzieć prawie 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Całej imprezie przyświecało hasło "Ratujmy nasze zabytki", gdyż dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na prace przy budynku, w którym dawniej mieścił się Uniwersytet Ludowy, a obecnie znajduje się kaplica miejscowej parafii oraz siedziba wspomnianego stowarzyszenia i rady osiedla.

Z uwagi na przełajowy charakter biegu, zawody miały charakter towarzyski i nie był liczony czas. Dobra pogoda, mimo wiatru, była sprzymierzeńcem rodzinnej atmosfery całej imprezy - na wszystkich czekały ciepłe napoje oraz placki przygotowane przez mieszkanki osiedla.

W pierwszym biegu wspólnym chłopców i dziewcząt na dystansie 100 metrów, pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Nadia Pieczyńska, druga była Hanna Słowińska, a trzecia Lena Paterek. Wśród chłopców pierwszy na metę przybiegł Wiktor Bychowiec, drugi był Wojciech Moch, a trzeci Wiktor Kaczmarek.

W drugim biegu na dłuższym dystansie, pierwsza była Nicola Łukaszewska, druga Monika Fabisiak, a trzecia Adrianna Pilipczuk. Wśród chłopców pierwszy był Michał Kiełczewski, drugi Antoni Foltynowicz, a trzeci Antoni Julkowski.

W trzecim biegu z dwoma pełnymi okrążeniami, pierwsza była Emilia Borowiak, druga Oliwia Wiernowolska, a trzecia Liwia Pieczyńska. Wśród chłopców najszybszy był Igor Sobczak, drugi pojawił się Jakub Fabisiak, a trzeci był Jakub Pękała (informacje podane w trakcie wręczania nagród).

W marszu nordic walking na dystansie 2 km najszybsze wśród kobiet były reprezentantki Kijkowego Trzemeszna, kolejno: Magdalena Rosińska, Kamila Kolberg i Agnieszka Kędzierska. Spośród mężczyzn jako pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Ciesielski, drugi był Leszek Bieliński, a trzeci Jarosław Piotrowski. 

W głównym biegu przełajowym na 5,1 km, którego trasa wiodła ul. Prostą, Gajową, Kokoszki, Południową i z powrotem, najszybszy okazał się być Jakub Lewandowski. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Bychowiec, a trzeci był Artur Kolmer. Wśród kobiet, jako pierwsza na metę przybiegła Arleta Ludwiczak, druga była Monika Pająk, a trzecia Joanna Bychowiec.

Na wszystkich zwycięzców czekały medale, a w zawodach nordic walking i głównym biegu przełajowym także puchary.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza wilk wtorek, 17 kwietnia 2018 17:14 napisane przez wilk

  Brawo dla MIESZKAŃCÓW DALEK i nie tylko !!!!!!!! A nasz El Presidento dzisiaj był ??????? A wczoraj tak mu ciężko było biedaczynie,pojawić się na uroczystościach upamiętniających pomordowanych w KATYNIU !!!!! A przecież tam też mieli długą drogę do przebycia,tylko.....niestety piechotą,a nie biegiem..........cóż może trzeba było mu wręczyć chociaż ....kijki od NW i niech idzie sobie......

 • Link do komentarza arte poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:32 napisane przez arte

  Qrcze, zero informacji przed... szkoda

 • Link do komentarza Natalia sobota, 14 kwietnia 2018 22:34 napisane przez Natalia

  W 3 biegu dzieci i młodzieży w kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył mój syn Jakub Fabisiak a nie chłopiec który jest podany nazwisko też jest źle zapisane powinno być Fabisiak

 • Link do komentarza pytajnik sobota, 14 kwietnia 2018 18:51 napisane przez pytajnik

  A skąd ten dochód?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane