wtorek, 13 marca 2018 08:35

Puchar Poznańskiego Koziołka jedzie do Gniezna

  mnopr
Puchar Poznańskiego Koziołka jedzie do Gniezna zdjęcie nadesłane

W miniony weekend juniorzy Mieszka Gniezno rocznik 2005, a jednocześnie podopieczni trenera W. Gąsiorowskiego i F. Hubnera, uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim U12 Klubu Sportowego Koziołek Poznań.

Rozgrywki odbywały się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią na dwóch boiskach jednocześnie. Każdy z meczy rozgrywany był po 12 minut, w którym drużynę reprezentowało siedmiu zawodników i bramkarz. Czternaście zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się w systemie „ każdy z każdym”. Młodzi zawodnicy z Gniezna wylosowali grupę A.

Grupa A Grupa B

SV Viktoria Mitte

MKS Mieszko Gniezno

MKS Błękitni Wronki

UKS Lider Swarzędz

MLKS Warta Międzychód

SL Salos Poznań

KS Koziołek Poznań Czarny  

FA Leszno

BKS Chemik Bydgoszcz

TMS Suchy Las

SF Luboń

UKS Concord Murowana Goślina

 AP Błękitni Owińska

KS Koziołek Zółty Poznań 

Po kapitalnym rozpoczęciu turnieju zwycięstwem 3:0 nad niemieckim zespołem SV Viktoria Mitte, gnieźnianie w dalszej części rozgrywek grupowych kontynuowali zwycięska passę. Wygrywając w sumie 5 meczy i 1 remisując, oraz legitymując się bilansem bramek 17 strzelonych tylko 2 stracone wywalczyli pierwsze miejsce w  swojej grupie i awansowali bezpośrednio do finału Turnieju. Tam czekał już na nich zwycięzca Grupy B ekipa  Football Academy Leszno.

Jak przystało na wielki finał emocji i dramaturgii w tym meczu nie brakowało. Po bardzo zaciętych i wyrównanych 5 minutach gry, sędzia podyktował jedenastkę dla przeciwnika, który objął prowadzenie.

Gnieźnianie ani myśleli się poddać, wręcz przeciwnie; utracona bramka jeszcze bardziej ich „podkręciła” i zaczęli atakować z jeszcze większym animuszem. Trafiona poprzeczka bramki rywala zdawała się sugerować, iż upragnione doprowadzenie do remisu jest tylko kwestią czasu. I tak też się stało, bowiem na 3 minuty przed końcem meczu napastnik Mieszka ograł dwóch obrońców rywala i bramkarz wyciągnął piłkę z siatki. Uzyskany remis dał ogromne nadzieje na jeszcze jedną bramkę, ale czas nieubłaganie mijał i o wszystkim zadecydowały karne. Młodzi mieszkowcy strzelili dwie bramki i po kapitalnych interwencjach bramkarza, który bronił dwóch strzałów przeciwnika, trzeciej kolejki już nie ma. Gnieźnianie tym samym wygrali cały turniej!

Wyniki:

Mieszko  - SV Viktoria Mitte   3:0
Mieszko  - UKS Lider Swarzedz  3:0
Mieszko  - MKS Błekitni Wronki   2:2
Mieszko  - MLKS Warta Międzychód   4:0
Mieszko  - SL Salos Poznań  1:0
Mieszko  - KS Koziołek Poznań  4:0

Bramki dla Mieszka zdobyli: 

  • Albert Potocki - 10 ( 2 as.)
  • Stanisław Piotrowski - 3 ( 6 as.)
  • Adrian Garjaciak  - 3
  • Kacper Antkowiak  - 2 ( 2 as.)
  • Marcel Szymski  - 1 ( 3 as.)
  • Kacper Garczyński  -  1 ( 1 as.)

Ponadto asysty zaliczyli: Antoni Przybylski (2) Zachariasz Fredyk (1) Simon Wojciechowski (1)

Zespół Mieszka Gniezno reprezentowali: K. Garczyński, K. Alamenciak – S. Wojciechowski, K. Antkowiak, A. Przybylski, A. Garjaciak, Z. Fredyk, M. Szymski, A. Potocki , S. Piotrowski, K. Wegnerski, 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane